На Хмельниччині заборонили ловити раків

З 15 серпня до 20 вересня 2018 року наказом Хмельницького рибоохоронного патруля від 07.08.2018 р. № 21 встановлено осінню заборону на лов раків у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області.
Заборона пов’язана із сезонною линькою безхребетних.
У водоймах Хмельниччини спостерігається дві линьки раків – у травні та серпні. Загальна тривалість її у представників однієї статі в одному водоймищі не перевищує один місяць.
Рак дуже чутливий до якості води та до кількості розчиненого в ній кисню. Він зникає у водоймах, які забруднюються комунально-промисловими водами, куди потрапляють змиті сільськогосподарські отрутохімікати.
Окрім заборони виловлювати безхребетних під час сезонних линьок, Правила любительського рибальства забороняють лов раків, менших за 10 см. (довжина рака вимірюється по спині тіла від середини ока до кінця центральної пластини хвостового плавника).
Нагадуємо, що добування раків менше встановленого розміру забороненими знаряддями та способами карається штрафом від 51 грн. до 170 грн. Порушники ще додатково сплачують суму завданих збитків – 25,5 грн. за кожен екземпляр незалежно від його розміру.
Після закінчення терміну заборони на вилов раків рибалці за добу дозволяється виловити не більше 30 штук. Забороняється ловити раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.
Тому, звертаємось до всіх любителів рибної ловлі та всіх небайдужих громадян щодо охорони та збереження об’єктів тваринного світу (раків) та середовища їх існування.

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

1 рік тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

1 рік тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

1 рік тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

1 рік тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

1 рік тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

1 рік тому