“Надані стороною обвинувачення докази є сумнівними”. Так вирішив суд щодо державного виконавця

Кам’янець-Подільський міськрайонний суд ухвалив виправдувальний вирок щодо державного виконавця, якого обвинувачували за частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу України (одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду в інтересах третіх осіб з використанням свого службового становища, вчинене повторно). Суд дійшов висновку, що “… надані стороною обвинувачення докази є сумнівними, непереконливими, неналежними і недопустимими, а інших беззаперечних доказів, які б без будь-якого сумніву доводили вину обвинуваченого П. за ч.4 ст. 368 КК України, стороною обвинувачення не надано”.

До суду надійшов обвинувальний акт прокурора щодо державного виконавця, якому інкримінували отримання неправомірної вигоди за прискорення виконання судового рішення. Так, за версією обвинувачення, посадовець отримав 2 000 гривень двома “траншами” по 1000 гривень від представників приватного підприємства. Дане підприємство виступало стягувачем боргу за ухвалою господарського суду.

Дослідивши надані прокурором докази суд визнав, що вони отримані з порушенням порядку, встановленого Кримінальним процесуальним кодексом. Так, частина доказів зібрані слідчим, яка не мала процесуальних повноважень на це. За одним з епізодів взагалі не було внесено відомості до Єдиного державного реєстру досудового розслідування. Відтак, кримінальне провадження не було розпочато, тому слідчий не мала права збирати докази за цим епізодом. Встановлено також ряд інших процесуальних порушень під час розслідування.

За таких обставин суд виправдав обвинуваченого на підставі пункту 3 частини 1 статті 373 Кримінального процесуального кодексу за недоведеністю, що в його діянні є склад кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу.

Прес-служба Хмельницького апеляційного суду

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

3 тижні тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

3 тижні тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

1 місяць тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

5 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

5 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

6 місяців тому