Роман Миколаїв змінив СІЗО на лікарняну палату

Одну з палат в неврологічному відділенні Хмельницької міської лікарні охороняє конвоїр.

Фото: newskm.net

У супроводі ще трьох стражів до палати у кайданках з процедур прямує екс-директор Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Роман Миколаїв, підозрюваний у вчененні смертельної ДТП.
“За направленням лікаря сюди (Хмельницьку міську лікарню) направлено ув’язненого, ми здійснюємо його охорону. Усі запитання до лікарів”, – прокоментував начальник варти пенітенціарної служби Хмельницького слідчого ізолятора Володимира Костюка.

Фото: newskm.netЗа словами завідувачу неврологічного відділення #2 Хмельницької міської лікарні Теофілії Гречко, Романа Миколаїва привезли на обстеження ще минулого тижня. Стан пацієнта лікарка визначає, як такий, що потребує дообстеження та лікування.
За словами завідувачки відділення, на стаціонарному лікуванні пацієнти перебувають не більше 10 днів.

Ми за звернулись до незалежного адвоката за роз’ясненням норм права щодо того, за яких умов підозрюваного із слідчого ізолятора можуть перевести до медичного закладу та як це у майбутньому може впливати на перебіг судової справи.

“По-перше, якщо особа, яка утримується під вартою, знаходиться у закладі охорони здоров’я, це свідчить про те, що у неї такі серйозні проблеми із здоров’ям, що їй не можуть надати допомогу в слідчому ізоляторі. По-друге, це свідчить про те, що медична допомога, яка надається в спеціалізованому медичному закладі, надається у зв’язку з конкретними висновками лікарів.
Як це може бути використано? Як правило, це робиться, крім того, щоб забезпечити особі реалізацію права на отримання медичної допомоги, це робиться для того, щоб в подальшому полегшити, пом’якшити процесуальний статус підозрюваного. Зокрема, це може бути використано для ініціювання зміни запобіжного заходу з більш суворого на менш суворий. Крім того, в подальшому це використовується для пом’якшення покарання, передбачених санкцією особливої частини статті кримінального кодексу і в тому числі для застосування покарання нижчого за найнижчу межу санкції цієї статті”, – прокоментувала адвокат Оксана Каденко.

Leave a Comment
Поділитися

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

4 тижні тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

4 тижні тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

1 місяць тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

6 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

6 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

6 місяців тому