Розгляд “справи тернопільських прокурорів” відкладено на 3 січня 2019 року

Наступне засідання у кримінальному провадженні, відомому у ЗМІ як “справа тернопільських прокурорів”, відбудеться 3 січня 2019 року о 9.30. Причиною відкладення розгляду стало те, що двоє із суддів колегії були задіяні в розгляді іншої резонансної кримінальної справи, який був призначений заздалегідь. Крім цього, у зв’язку із задоволенням самовідводів до справи залучили суддів судової палати з розгляду цивільних справ, з якими необхідно було узгодити час розгляду справи.

Троє з п’яти суддів, які входили до колегії, заявили собі самовідводи на підставі пункту 4 частини 1 статті 75 Кримінального процесуального кодексу. Цією  нормою передбачено, що суддя не може брати участь у кримінальному провадженні за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості. Самовідводи судді мотивували тим, що вони уже брали участь у цьому кримінальному провадженні, коли воно перебувало в апеляційному суді раніше. Зазначені обставини, на думку суддів, можуть викликати у сторін сумніви щодо їх неупередженості та об’єктивності.

Після задоволення самовідводів цих трьох суддів автоматизована система визначила інших трьох суддів, які увійшли до складу колегії. Двоє з них також заявили собі самовідводи з аналогічних підстав, оскільки вони раніше брали участь у розгляді цього кримінального провадження в апеляційній інстанції. Повторний автоматизований розподіл визначив двох інших суддів зі складу палати з розгляду цивільних справ, з якими необхідно було узгодити можливу дату розгляду справи.

Нагадаємо, до апеляційного суду звернувся начальник відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зі скаргою на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду від 23 жовтня 2018 року. За цією ухвалою обвинувальний акт повернули прокурору через невідповідність його вимогам Кримінального процесуального кодексу України. Одному з чоловіків інкримінують вчинення злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (“Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою”), чотирьом іншим – пособництво у вказаному злочині (частина 5 стаття  27, частина 3 стаття 368 Кримінального Кодексу України).

Прес-служба Хмельницького апеляційного суду

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

3 тижні тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

3 тижні тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

1 місяць тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

5 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

5 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

6 місяців тому