Шепетівка посіла 83 місце у рейтингу прозорості міст України

Уже другий рік поспіль українське представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International оприлюднює рейтинг прозорості 100 найбільших міст України. Нещодавно організація оновила цей рейтинг.

Команда експертів виміряла прозорість за 91 критерієм, усі вони разом охоплюють 13 сфер. Серед них інформація про роботу органів місцевої влади, розподіл фінансів, соціальні послуги, закупівлі, житлова політика, бюджетування та контракти тощо.

Отож згідно оновленого рейтингу Шепетівка посіла 83 місце. Високо були оцінені можливість доступу громадян на засідання міської ради та комісій, відкритість бюджету, виділення фінансів та прозорість кадрових призначень. А от щодо інших показників пасемо задніх. Найбільш закриті для людей сфери міського життя, згідного з рейтингом, пов’язані з житлом, роботою комунальних підприємств та соціальних установ.

За даними Transparency International, як правило, громада українських міст нічого не знає про розподіл житла, онлайн-черги на ремонти приміщень та будинків відсутні.

У міськрадах, наприклад, не зовсім розуміють, чому треба створювати електронні послуги запису дитини в дитсадок чи школу. Чи електронну чергу ремонту будинку, щоб людина зайшла на сайт і побачила, коли відремонтують її будинок, і як ця черга рухається, – говорить Катерина Цибенко. – Вони кажуть, що такої вимоги нема в законодавстві. Так, це правда, але це найкраща практика. Так буде краще для громадян і для самої місцевої адміністрації, бо їм буде менше роботи з запитами від громадян. Вони не будуть так багато запитів слати.

Рейтинг прозорості муніципалітетів, укладений Transparency International Україна разом з Інститутом Політичної Освіти, оцінює прозорість, кількість проактивно наданої інформації громадянам, якість превентивних заходів з боротьби з корупцією та відкритість по відношенню до громадян, коли вони хочуть знати інформацію.

Повідомляє сайт міста Шепетівка

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

1 рік тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

1 рік тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

1 рік тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

1 рік тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

1 рік тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

1 рік тому