У Кам’янці-Подільському запустили технологічну лінію з дегазації полігону твердих побутових відходів з виробленням електроенергії

Відповідно до результатів державної перевірки понад трьохсот звалищ України, полігон твердих побутових відходів у Кам’янці-Подільському посідає сьоме місце в рейтингу як один з кращих за екологічними стандартами.

У червні минулого року відбулася зустріч міського голови з представниками Міжнародного центру газових технологій, на якій було обговорено умови реалізації проекту із дегазації полігону твердих побутових відходів і визначені перші кроки. Одним із таких кроків стало комплексне дослідження сміттєзвалища, облаштування дослідних свердловин. За результатами дослідження отримано інформацію про те, що Кам’янець-Подільський полігон має достатню кількість газу – можна отримувати до 2,5 млн куб.м на рік. Фінансування цього проекту здійснюється за кошти проекту USAD «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Також зазначимо, що питання впровадження будівництва сучасних методів переробки твердих побутових відходів сьогодні перебуває на постійному контролі обласної влади. Тому запуск такої технологічної лінії значно поліпшить санітарно-епідеміологічний стан міста, а також екологічний стан територій, прилеглих до існуючої зони утилізації відходів.

Наразі визначено три черги проекту. Перша, реалізована у 2017-2018 роках, дегазація полігону з виробленням електроенергії. Розроблено відповідний проект, який дозволить зменшити викиди шкідливих речовин в повітря та виробляти близько 4 млн кВт/год електроенергії щорічно. Вартість етапу – більше 25 млн грн без жодної копійки з міського бюджету. Під час другого етапу (2018-2019 рр.) здійснюватиметься  виробництво метану, вуглекислоти та тепла. Метан використовуватиметься для заміни природного газу, вуглекислота і тепло – для живлення теплиць і як засіб пожежної безпеки полігону. Третій етап (2019-2020 рр.) передбачено створити дільницю сортування та первинної переробки відходів. Тобто для вторинного обігу використовуватимуться пластик, скло, папір і метал. Загалом передбачається в рік отримувати 4 тис. кВт/год електроенергії, 5 тис. кВт/год тепла, зменшити викиди парникових газів на 20 тис. тонн і наповнити бюджет міста на 1,5 млн гривень.

За інформацією Хмельницької ОДА.

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

1 місяць тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

1 місяць тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

2 місяці тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

6 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

6 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

7 місяців тому