У Старокостянтинові відкрили пам’ятну дошку Симону Петлюрі

Офіційний сайт виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради повідомляє, що 14 вересня 2018 року у рамках проведення заходів до Дня міста відбулося урочисте відкриття пам’ятної дошки голові Директорії Української Народної Республіки (УНР) та Головному отаману військ УНР, визначній постаті Української Революції 1917 – 1921 років, незламному борцю за незалежність України Симону Петлюрі.

У мітингу з нагоди відкриття дошки взяли участь міський голова Микола Мельничук, працівники виконавчого комітету, депутати міської ради, шкільна молодь, священики, громадськість.

starkon.gov.ua

Міський голова Микола Мельничук виступаючи перед учасниками мітингу наголосив:

Старокостянтинів є визначним містом в історії України. Саме в Старокостянтинові у 1919 році відбувся вишкіл українського війська, який приймав керманич Української Народної Республіки Симон Петлюра. У цій будівлі під його керівництвом проводилась урядова нарада. Тоді Старокостянтинів на кілька місяців став столицею Української Народної Республіки. Тому, ми Старокостянтинівці, маємо цим пишатися.

Водночас не можна забувати трагічні сторінки нашої історії, які засвідчують, що російське керівництво у різні історичні періоди, – від часів козаччини до сьогодення, – намагалося побороти будь-які прагнення українців до свободи, власної державності та знищувало керманичів національно-визвольного руху. Симон Петлюра став одним із жертв кремлівського режиму у 1926 році. Цього ми не маємо права забувати.

У своєму виступу радник-помічник міського голови, історик Юрій Мудрик зупинився на основних сторінках біографії Симона Петлюри та навів аргументи, які спростовують міфи радянської історіографії про Петлюру.

Право відкрити пам’ятну дошку було надано міському голові Миколі Мельничуку та учениці 9-Б класу школи №1 Аліні Веселовській.

Настоятелі трьох храмів міста о. Степан, о. Юрій та о. Єрмоген провели обряд освячення дошки.

Пам’ятну дошку розмістили на фасаді приміщення Старокостянтинівського міжшкільного навчально- виробничого комбінату. Саме у цій будівлі, яка майже сто років тому була міською гімназією, восени 1919 році відбулася урядова нарада за участі Симона Петлюри, головного отамана війська УНР, голови Директорії, військового та політичного керівництва Директорії УНР.

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

3 тижні тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

3 тижні тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

1 місяць тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

5 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

5 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

6 місяців тому