Вірусний гепатит А на Хмельниччині

Незважаючи на те, що у світі, і в Україні набирає збільшення захворюваності на вірусні гепатити В та С. Нерідко реєструються випадки захворювань на вірусний гепатит А.

Це стосується і Чемеровецького району, де в 2018 році зареєстровано три випадки захворювань вірусним гепатитом А у студентів професійно-технічного училища.
Вірусний гепатит А – це гостра інфекційна хвороба з фекально–оральним механізмом передачі інфекції, переважним ураженням печінки і травного каналу.
Вірусний гепатит А виділяється із фекаліями хворих на гепатит та передається від людини до людини (після контакту з хворим). Через воду та харчові продукти, забруднені випорожненням хворої людини, предмети побуту та брудні руки. Недотримання правил особистої гігієни, хворі на гепатит А можуть інфікувати інших осіб у родині та навіть статевих партнерів.
Період від зараження до перших ознак хвороби (інкубаційний період) становить 3 – 4 тижні.
У більшості випадків хвороба починається гостро. З підвищенням температури до 38,5 протягом перших 2-3 днів, ломота в тілі, можливим першінням у горлі. Хвора людина відчуває загальну слабкість, погіршення апетиту, нудоту, іноді характерна блювота, біль та відчуття важкості у правому підребер’ї.

Для вірусного гепатиту А характерні спалахи, які найчастіше реєструються в організованих колективах (особливо дитячих дошкільних та навчальних закладах).
Як уникнути зараження вірусом гепатиту А

1.Вода для пиття, приготування їжі та миття посуду має бути належної якості.
2. В дитячих організованих колективах використовувати для пиття лише перекип’ячену воду (воду кип’ятити не менше 10 хв., дати відстоятися).
3. При неорганізованому відпочинку для пиття та приготування їжі мати з собою запас питної води (краще бутильовану).
4. Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми – обдати окропом.
5. Суворо дотримуватись правил особистої гігієни – обов’язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету.
6. Не займатись самолікуванням. При появі перших ознак захворювання терміново звернутись до лікаря.

За інформацією ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр”

Leave a Comment
Поділитися

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

3 тижні тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

3 тижні тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

1 місяць тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

5 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

5 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

6 місяців тому