На Хмельниччині розпочалась операція «Нерест-2019»

На Хмельниччині поліція  з 1 квітня до 30 червня проводитиме профілактичну операцію «Нерест-2019». Вона пов‘язана з встановленням у цей період заборони на вилов риби та раків. Про це повідомляє ГУ НП у Хмельницькій області.

Відповідно до наказу управління держагенства рибного господарства в Хмельницькій області любительський та спортивний вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Хмельницькій області забороняється у такі строки:

•    в усіх водосховищах з 1 квітня по 09 червня (включно) 2019 року;

•    у всіх річках та їх кореневих водах з 1 квітня по 19 травня (включно) 2019 року, а в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені ) з 1 квітня по 29 червня (включно) 2019 року.

hm.npu.gov

Промисловий вилов риби заборонений з 1 квітня по 9 червня (включно) 2019 року

Рибалити та збирати раків заборонено в період виношування річковим раком ікринок, личинок, а саме — з 1 квітня по 30 червня включно.

Крім того, забороняється організація змагань з рибальства та підводного полювання в період нересту риби, проведення у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області та прибережних захисних смугах днопоглиблювальних, вибухових, бурових робіт, видобуток гравію та піщано-ракушечної суміші.

Також не дозволено пересування будь- яких плавзасобів, крім суден спеціально-уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

Нагадаємо, що за порушення заборони передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, від 34 до 170 гривень. За лов водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову визначений штраф у розмірі від 340 до 680 гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих біоресурсів.

Також за незаконне заняття рибним промислом передбачена кримінальна відповідальність за частиною 1 статті 249 Кримінального кодексу України. Відповідно до неї порушнику світить штраф від 1700 гривень та більше. Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину, незалежно від її розміру, нараховується розмір завданої шкоди. Наприклад, за одну штуку незаконно пійманого товстолоба необхідно буде відшкодувати 255 гривень, за карася – 17, щуку – 340.

Не будьте байдужими! Якщо ви стали очевидцем порушення правил рибальства, негайно телефонуйте на спецлінію «102».

 

 

Leave a Comment

Останні новини

Напередодні Провідної неділі до кладовища «Шаровечка» курсуватимуть додаткові автобуси

З 21 по 25 квітня для зручності хмельничан, які планують впорядкувати місця поховань своїх рідних, буде організовано додатковий автобусний рейс до…

1 день тому

Хмельничан запрошують на сімейну виставу у ляльковий театр

Київський незалежний театр ляльок “Равлик” запрошує жителів Хмельницького на сімейну виставу, створену за мотивами кіноповісті “Зачарована Десна” О. Довженка.

1 день тому

На території НПП “Мале Полісся” скоєно акт вандалізму

Працівники Національного природного парку «Мале Полісся» зафіксували акти вандалізму на екологічній стежці «Перлина Славутчини».

1 день тому

Минулої доби у Камʼянці-Подільському сталися дві ДТП, у яких постраждала пенсіонерка та малолітня дитина

Одна з автопригод сталася по вул. Хмельницьке шосе, інша – по проспекту Грушевського. В обох випадках слідчі відкрили кримінальні провадження…

1 день тому

Скільки штрафів ТЦК було відкрито на Хмельниччині

17 007 виконавчих проваджень через порушення правил військового обліку — тобто через протерміновані та несплачені штрафи від ТЦК — було…

1 день тому

На Хмельниччині судитимуть двох жителів Луганщини за державну зраду

На Хмельниччині судитимуть двох жителів Луганської області, яких підозрюють у державній зраді.

1 день тому