Електронні декларації хмельницьких посадовців та депутатів чекає “ЖАР”-ка перевірка

Майже три сотні чиновників та депутатів з Хмельницького потрапили у перелік тих, чиї декларації перевірить громадська організація “Жіночий Антикорупційний Рух”.

“Це депутати та члени виконавчого комітету Хмельницької міської ради, керівники структурних підрозділів Хмельницької міської ради та директори комунальних підприємств міста, депутати Хмельницької обласної ради, працівники прокуратури та поліції міста й області, судді Хмельницького міськрайонного суду та Хмельницького окружного адміністративного суду Хмельницької області. Всього 63 жінки та 217 чоловіків,” – заявила під час круглого столу “Прозорий Хмельницький: е-декларанти та їхні нажиті статки” голова правління ГО “ЖАР” Альона Береза.

Хоч чиновники у переважній більшості сумлінно декларують свої статки, от тільки результатів це майже не дає. Контролюючий орган, який мав би моніторити декларації та притягати порушників до відповідальності, фактично бездії. На кінець листопада 2017 року НАЗК перевірило лише 113 декларацій, з поданих 1,5 мільйона.

“Ми маємо сумний досвід співпраці із НАЗК. Так, коли ми минулого разу, під час першої хвилі е-декларування фіксували порушення, невідповідності, формували скарги та надсилали їх до контролюючого органу, але це все фактично безрезультатно було,” – пояснює необхідність громадського моніторингу декларантів Альона Береза.

Якщо не працює НАЗК, то є й інші структури, які мають право реагувати на порушників. Зокрема декларантів активно перевіряє  Департаменту захисту економіки Нацполіції України. За минулий рік Управління захисту економіки в Хмельницькій області склали 160 протоколів.

“Ми починаємо перевірку, роботи багато, адже аналізувати ми будемо не лише наявність чи відсутність декларації. Будемо дивитись, чи вчасно, чи ні її подали декларанти, також перевіримо на відповідність. Тобто якщо людина вказує один рівень статків, а насправді з року в рік у неї з’являються земельні ділянки, нерухомість, автівки, які не відповідають її заробіткам, таких декларантів ми теж будемо фіксувати і наші реакції скеровувати не лише до НАЗК, а й інших органів – управління захисту економіки, прокуратури”, – пояснює голова правління ГО “ЖАР” Альона Береза.

Про результати масштабного моніторингу активісти мають повідомити вже у жовтні.

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

1 місяць тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

1 місяць тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

2 місяці тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

6 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

6 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

7 місяців тому