Інфікування через укуси кліщів: на Хмельниччині 118 осіб заразилися хворобою Лайма

За інформацією ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»,  у травні місяці згідно плану моніторингових досліджень природних осередків щодо циркуляції збудників особливо небезпечних та інших природно-осередкових інфекцій, працівниками Волочиського міжрайонного відділу проводився збір кліщів у парковій зоні м. Волочиськ. Було зібрано 130 кліщів і відправлено на дослідження в лабораторію особливо небезпечних інфекцій ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України». Результати досліджень – негативні.

За вісім місяців 2018 року хворобу Лайма діагностували у 118 мешканців області. За словами завідувача відділення особливо небезпечних інфекцій держустанови «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Віталія Овчарука, цього року людей, в яких через укуси кліщів діагностували цю небезпечну хворобу, значно більше, ніж торік.

Але все ж таки хочеться ще раз застерегти. Багато людей, щоб насолодитися все ще гарною осінньою погодою йдуть на прогулянки або організовують пікнік з друзями та родиною на природі . Ці веселі заняття, звісно ж, чудово підходять для отримання задоволення від часу, проведеного з рідними, утім все ще можна наразитися на небезпеку підхопити хворобу Лайма, інфекцію, яка передається через укуси кліщів.
Хвороба Лайма (або бореліоз кліщовий) являє собою природно-осередкове, трансмісивні захворювання, збудниками якого є спірохети боррелии. Природним джерелом інфекції є великі копитні тварини, птахи, собаки і гризуни. При укусі зараженої тварини кліщ, що харчується кров’ю, стає проміжним господарем для патогенних спірохет, переносниками яких є тільки іксодові кліщі. Інші паразити не можуть поширювати патогенну мікрофлору подібного типу. Інкубаційний період захворювання триває від 2 до 30 днів. Передача хвороби відбувається через укус іксодових кліщів. Перші симптоми хвороби Лайма виявляються жаром, головними болями, втомою і мігруючою еритемою. Надалі відбувається ураження суглобів, шкіри, серця, нервової системи.

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

1 місяць тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

1 місяць тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

2 місяці тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

6 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

6 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

7 місяців тому