Кам’янеччина: вихованців «Славутинки» навчали протидіяти булінгу

За даними різних досліджень, майже кожний третій учень в Україні так чи інакше зазнавав булінгу в школі, потерпав від принижень і насміхань, і саме це зумовило проведення у навчальних закладах тренінгів, лекцій та семінарів на тему цькування в учнівському колективі.

Один із таких тренінгів організувала юристка Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Анна Петрик для учнів 7-8 класів Кам’янець-Подільської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Славутинка» Хмельницької обласної ради. Тема заходу – «Протидія булінгу в дитячому середовищі».

Насамперед фахівчиня центру ознайомила слухачів з поняттям «булінг», його видами та наслідками, що негативно впливають на соціалізацію жертви. Відтак поінформувала школярів, куди вони можуть звернутися, якщо стали жертвами цькування або свідками такої ситуації. Учасники тренінгу також дізналися, що потрібно робити, щоб уникнути булінгу чи впоратися з ситуацією самостійно.

Щоб зацікавити учнів та спонукати їх до діалогу, Анна Петрик використала такі ситуаційні вправи й завдання, як: «Плюси та мінуси Інтернету», «Факт чи міф», запропонувала практично опрацювати реальні історії дітей (за їхніми зверненнями на Національну дитячу «гарячу лінію»). Надзвичайно активно підлітки обговорювали кібербулінг, адже, як з’ясувалося, більша частина присутніх вже зіштовхувалися з таким явищем.

Тренінг відбувся в межах інформаційної кампанії СтопБулінг, започаткованої Міністерством юстиції України.

За інформацією Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області.

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

3 тижні тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

3 тижні тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

1 місяць тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

5 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

6 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

6 місяців тому