На Хмельниччині половина дільничих вже працюють в ОТГ (ВІДЕО)

Як повідомляє прес-служба поліції, в нашій області працює трохи більше 200 дільничих офіцерів. Половина з яких — в об’єднаних територіальних громадах, яких в області вже більше 40-а. І процес об’єднання триває.

hm.npu.gov

На селі дільничий — це обличчя поліції. Той, до кого люди знають по імені і йдуть до нього за вирішенням будь-яких проблем.

Але як усе встигати, коли один дільничий обслуговує близько 7-8 тисяч населення, та й села доволі розкидані. Тож за день доводиться намотувати по 100-200 кілометрів. Без зацікавленості та участі громади тут ніяк не впоратися. І дуже добре, що в тергромадах це зрозуміли.

hm.npu.gov

Чимало зусиль в цьому напрямку доклало і керівництво поліції області. Так, на початку року в головному управлінні Нацполіції було проведено масштабну конференцію. Під час неї представники громад на конкретних прикладах побачили переваги конкретних безпекових проектів.

hm.npu.gov

І процес пішов. Кожна громада прийняла програму профілактики правопорушень і злочинності. В рамках якої дільничим почали купувати транспорт і забезпечувати паливно-мастильними матеріалами. Бо ж про оперативність дільничого на громадському транспорті годі й говорити.

hm.npu.gov

Крім того, щоб люди справді відчували, що в будь-який момент можуть звернутися до правоохоронців, на території ОТГ активно почали відкривати поліцейські станції. Зараз їх 6, але процес активно триває. І якщо не поліцейську станцію, то повноцінний кабінет дільничого в сільській раді намагаються облаштувати всі.

hm.npu.gov

Також практично в кожній ОТГ на підмогу дільничому створені громадські формування. А віднедавна на Хмельниччині реалізується взагалі унікальний проект по впровадженню соціальних перемовників. Вони теж працюватимуть у тісній співпраці з дільничим і намагатимуться «гасити» конфлікти в громаді до втручання поліції.

hm.npu.gov

До речі, на сьогодні Хмельниччина є лідером рейтингу областей щодо формування об’єднаних територіальних громад. Їх в області нараховується більше 40-а. Тож сподіваємось, що позитивний досвід співпраці поліції і громади поширюватиметься і на новостворені об’єднання.

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

1 місяць тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

1 місяць тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

2 місяці тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

6 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

6 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

7 місяців тому