На території НПП «Мале Полісся» досліджували царство Гриби

Уперше на території НПП «Мале Полісся» проводилися дослідження царства Гриби. Його здійснювали науковці відділу мікології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодницького НАН України: доктор біологічних наук В.П. Гелюта, кандидати біологічних наук В.П. Гайова, М.П.Придюк і М.О. Зикова.

Для більш детального вивчення території вони спільно з працівниками Парку обстежили різні типи лісових насаджень. В ході експедиції вивчено видове різноманіття царства Гриби, а також зафіксовано місця зростання двох видів грибів із Червоної книги України. Зокрема, моховика паразитного (Boletus parasiticus Fr. Xerocomus parasiticus (Bull.: Fr.) Quél.), що поширений у Європі, Північній Америці, Азії (в тому числі Японії) та у Північній Африці. В Україні росте на Закарпатті, Розточчі, Малому та Західному Поліссі.

kmlis.gov.ua

Інша знахідка – грифола листувата (Grifolafrondosa (Dicks.: Fr.) Gray). Цей великий, іноді величезний гриб, називають грибом-бараном. Ареал виду: Євразія, Північна Америка, Австралія. В Україні поширений на території Закарпаття, Карпатських та західноукраїнських лісів, у Лісостепу, Степу, а також у Гірському Криму. Зростає у широколистяних лісах.

kmlis.gov.ua

Науковці зібрали біологічні зразки грибів для подальшого їх дослідження.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

1 місяць тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

1 місяць тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

2 місяці тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

6 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

6 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

7 місяців тому