Перебуваючи на кризі, рибалкам слід бути вкрай обережними

З настанням похолодання водойми Хмельниччини вкрились першим льодом. Надзвичайники неодноразово попереджали подолян про небезпеку, яку приховує недостатньо зміцніла крига, проте рибалки вперто ігнорують заклики.

Так, 6 грудня рятувальники обласної Держслужби з надзвичайних ситуацій разом із представниками ЗМІ провели рейд на кризі річки Південний Буг, аби проінформувати громадян та рибалок щодо правил безпеки під час знаходження на льоду.

km.dsns.gov

ДСНСівці поспілкувалися з кожним, хто, сидячи біля ополонки, терпляче чекав на свій улов. Як інформує ГУ ДСНС у Хмельницькій області, надзвичайники вручили рибалкам листівки з прописаними у них правилами безпеки на льоду. А перехожим вогнеборці вручили листівки з правилами поводження під час ожеледиці.

km.dsns.gov

Тож пригадаймо, як діяти, якщо під вами проломилась крига: першою і головною дією є утихомирення паніки. Якщо немає нікого поруч, щоб покликати на допомогу, потрібно лягти на спину у місці пролому, розпластатися і спробувати вилізти у тому ж напрямку, в якому провалилися. Вибиратись з води в іншому напрямку небезпечно, оскільки лід там може бути ще тоншим. Якщо вам вдалося вибратися з води, то не вставайте на лід, а намагайтесь повзком дістатися берега.

km.dsns.gov

km.dsns.gov

Якщо ви стали свідком нещасного випадку на льоду, одразу телефонуйте в Службу порятунку «101». Для надання допомоги можна скористатися будь-якими підручними засобами: ременем, палицею, мотузкою, поводком для собак. Головне пам’ятати, що постраждалий може бути в стані шоку, паніки і, рятуючись, може потягнути за собою. В такому разі найкраще було б знайти будь-яку річ, щоб покласти її між собою та потопаючим. Діставши потерпілого з води, потрібно одразу відповзти від пролому на найбільш безпечну відстань та, за необхідності, надати потерпілому домедичну допомогу.

Дотримуйтесь порад та не наражайте себе на небезпеку.

Нагадаємо, рятувальники попереджають рибалок про небезпеку перебування на льоду. 2 грудня рятувальники провели рейди на місцевих водоймах Полонського району, аби нагадати громадянам правила безпеки під час перебування на кризі.

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

4 тижні тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

4 тижні тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

1 місяць тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

6 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

6 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

6 місяців тому