Політичне хабарництво мера Мельничука? Частина 1

Микола Мельничук на посаді міського голови Старокостянтинова вже 18 років. За цей час встигло народитись і закінчити школу одне покоління. Тобто ці молоді люди не пам’ятають свого рідного міста без Миколи Степановича. У чому ж секрет політичного довголіття пана Мельничука і чи є у Старокостянтинова шанс мати іншого мера хоч колись?

Місцеві вибори 2020 року вкотре продемонстрували, що столичній владі доведеться рахуватись із політичним бомондом на місцях. Політики об’єднувались проти антидемократичних сил та йшли єдиним фронтом, аби зменшити на місцях вплив пропрезидентської більшості. Така ж ситуація склалась і в Старокостянтинові. Одвічного мера підтримали фактично всі політичні сили. Така злагодженість говорила про майбутню раду, яка буде працювати чітко, як годинник.

Та вже друга сесія вказала на те, що цього разу не всі депутати будуть грати за правилами Миколи Мельничука.

Радикальний зрадник

Традиційно усі протистояння починаються через кадрові питання. Фракції «Європейська солідарність», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Наш край», «За майбутнє» та «Команда Симчишина» не погоджувались на кандидатуру секретаря Старокостянтинівської міської ради. Хоч це і прерогатива міського голови, та депутати хотіли змінити хоч одного вічного – Олександра Степанишина. Замість нього на цій посаді бачили голову фракції від «Європейської солідарності» Сергія Фесуна.

І все б їм вдалось, якби не три «паршиві вівці» у стаді. Ними виявилися Ганна Горда, Степан Полупан від фракції «Наш край» та Іван Овчар, який пройшов до міської ради під знаменами Радикальної партії Олега Ляшка. Розпочнемо з  Овчара. Свій голос за кандидатуру Степанишина він «продав» в обмін на посади голови бюджетної комісії та секретаря лічильної комісії, і це попри те, що однойменна фракція його на це не уповноважила. За роботу у депутатських комісіях місцевим обранцям не платять. А ось посада начальника управління розвитку аграрного сектору та сільських територій у новоствореній Старокостянтинівській міській раді, це вже щомісячна зарплата. Саме цю посаду Овчар отримав два дні тому. І це попри те, що пан депутат у нетверезому стані в’їхав у стіну магазину на службовій автівці, якою не мав права користуватись. Певно, Миколу Мельничука такі реверанси від майбутнього підлеглого не лякають.

Тим часом ляшківці виключають депутата Овчара з фракції та просять добровільно здати представницький мандат.

Чого не зробиш заради влади?

Кажуть, відчуття влади гірше наркотиків. І рано чи пізно, аби втриматись за крісло, доводиться вибирати між моральністю і принципами та владою. До прикладу, можна об’єднатись із проросійськими партіями, призначити одинадцять заступників та роздути штат виконавчих органів до 360 осіб. Лояльність та підтримку ситуативних союзників можна отримати за посади заступників та керівників відділів. А далі історія зводитиметься до відносин начальника та підлеглого. Ось так виглядає демократична узурпація влади по-старокостянтинівськи.

Про використання адмінресурсу мером та політичний тиск на депутатів читайте згодом.

Орест Бондар

 

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

1 місяць тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

1 місяць тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

2 місяці тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

6 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

6 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

7 місяців тому