Рятувальники Хмельниччини застерігають громадян не спалювати післяжнивні залишки

Як повідомляють у ДСНС, сухе і спекотне літо сприяє встановленню надзвичайно високої пожежної небезпеки оточуючого середовища, тож кожному із нас порібно бути уважним і вкрай обережним при користуванні вогнем. Одним із напрямків, що сьогодні викликає чи не найбільшу увагу вогнеборців є безпека полів, з яких уже зібрано урожай і післяжнивні залишки просто спалюють. Знищення стерні таким способом може не лише спричинити степові та лісові пожежі, що призводе до знищення дерев, рослин та диких тварин, а й виникає загроза розповсюдження вогню на населені пункти, розташовані поряд із полями.
Окрім пожежної небезпеки, існує реальна екологічна загроза – забруднення повітря та втрата корисних для ґрунту мікроорганізмів.
При згорянні рослинних залишків у повітря потрапляє пил, окис азоту, угарний газ, важкі метали і канцерогені сполуки, які спричиняють захворювання верхніх дихальних шляхів, ракові захворювання.
Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відведення автомобільних доріг тягне за собою адміністративну відповідальність.
Звертаємося до Вас, шановні громадяни: дотримуйтесь правил пожежної безпеки для збереження власного життя та оточуючого середовища, будьте обережні при користуванні вогнем, не спалюйте сухої рослинності та стерні на полях, не розводьте багаття на торф’яниках та в лісових масивах.

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

1 місяць тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

1 місяць тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

2 місяці тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

6 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

6 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

7 місяців тому