У Кам’янці-Подільському юні помічники поліцейських пояснювали громадянам, як не стати жертвами шахраїв

Як повідомили у ГУНП у Хмельницькій області, з початку року на території Хмельницької області було зареєстровано близько 700 шахрайств. Люди через свою довірливість та в деякій мірі і легковажність втрачали чималі суми коштів та цінні речі. Щоб зменшити цю сумну статистику, поліцейські регулярно проводять профілактичну роботу, а допомагають їм активісти із патріотично-правового руху «ХОМА».

Щодня поліцейські реєструють по декілька заяв від жителів області, які стали жертвами шахраїв. Намагання  дешевше придбати товари чи послуги через інтернет, довіра до псевдо банківських чи соціальних працівників часто обертається для громадян втратою чималих сум коштів.

У профілактиці шахрайств поліцейським активно допомагають члени молодіжного патріотично-правового руху «ХОМА». У Кам’янці-Подільському юні активісти навіть розробили спеціальні листівки із переліком елементарних правил, дотримуючись яких, громадяни убезпечать себе від шахрайств:

— У жодному разі не повідомляйте нікому свої персональні дані та реквізити своїх банківських рахунків, адже працівники банківських установ не проводять жодних операцій у телефонному режимі;
— Не перераховуйте гроші, поки не отримаєте замовлений товар;
— Якщо ви загубили мобільний телефон або сім-карта перестала працювати, відразу ж заблокуйте прив’язані до цього номеру телефону банківські картки;
— Ніколи не відчиняйте двері незнайомцям та нікому не показуйте, де зберігаєте гроші;
— Не вірте повідомленням про те, що ваші рідні потрапили в поліцію і потрібно заплатити викуп, щоб їх відпустили. Для заспокоєння просто передзвоніть сину чи дочці.
— Роз’яснюйте своїм дітям, що не слід розмовляти з незнайомими людьми, а також давати стороннім цінні речі, зокрема, мобільні телефони.

Роз’яснювальна робота серед населення

Листівки з такими порадами «хомівці» розклеювали в громадських місцях, поблизу банкоматів, на зупинках, а також роздавали перехожим, особливу увагу звертаючи на людей похилого віку.

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

3 тижні тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

3 тижні тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

1 місяць тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

5 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

5 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

6 місяців тому