У Славуті зареєстровано випадок захворювання на токсокароз

За даними Славутського районного лабораторного відділення,  м.Славута зареєстровано випадок захворювання на токсокароз. Захворіла дитина віком 4 роки, яка відвідує дошкільний навчальний заклад міста.

Токсокароз – паразитарне захворювання, що спричиняється зараженням нематодами Toxocara canis і, значно рідше Toxocara cati, які паразитують відповідно у собак і котів. Хвороба у людей супроводжується ураженням різних життєво важливих органів і тканин (легень, мозку, очей, печінки, нирок, серця тощо ).

Токсокароз у дитини

Токсокароз у людини

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Епідемічний процес при токсокарозі повністю залежить від епізоотичного процесу серед собак, котів. Джерелом інвазії в синантропному вогнищі для людей є ці тварини, які забруднюють грунт яйцями токсокар, що виділяються з фекаліями. Заражені люди не можуть бути джерелом інвазії. Оскільки в організмі людини з личинок не утворюються дорослі особини паразита і не виділяються яйця.

Профілактика токсокарозу є складною комплексною медико-ветеринарною проблемою. У цій роботі можна виділити наступні напрями:

1. Заходи, які скеровані на джерело інвазії. Одним з основних в цьому відношенні заходів є обстеження собак і їх своєчасна дегельмінтизація. Важливим моментом, який стосується джерела інвазії є обмеження чисельності безпритульних собак, обладнання спеціальних майданчиків для вигулу собак і утримання їх в хорошому гігієнічному стані.

2. Вплив на інші чинники передачі. Це звичайні гігієнічні заходи, що мало відрізняються від таких при інших інфекціях та інвазіях зоонозної природи: миття рук після контакту з грунтом або тваринами; ретельна обробка зелені, овочів та інших харчових продуктів, які можуть містити частинки грунту; захист ігрових дитячих майданчиків, парків, скверів від відвідування їх тваринами; використання природних чинників санації грунту (відкриті сонячні промені). Відзначено значне зниження числа серо-позитивних на токсокароз у дітей в одній з європейських шкіл після відмови від використання пісочниць для ігор дітей.

3. Вплив на поведінку людини. Абсолютна більшість жителів не мають адекватної інформації не тільки про токсокароз, але і про ризик зоонозних інвазій взагалі. У таких умовах важко сподіватися на усвідомлену гігієнічну поведінку людей, яка сприятиме профілактиці зараження, тому найважливішим завданням є санітарна освіта населення.

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

1 місяць тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

1 місяць тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

2 місяці тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

6 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

6 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

7 місяців тому