Вже у серпні в Апеляційному суді змінять систему автоматичного розподілу справ

У липні-серпні цього року Апеляційний суд Хмельницької області планують підключити до модулів автоматизованого розподілу справ, Єдиного контакт центру судової влади та інших підсистем автоматизованої системи документообігу суду, повідомляє прес-служба Апеляційного суду Хмельницької області.

Графік підключень встановила Державна судова адміністрація України. Модулі є частиною Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, що повноцінно має запрацювати в 2019 році.

Спеціалісти тестуватимуть нове програмне забезпечення,  а також будуть оперативно опрацьовувати зауваження та усувати виявлені недоліки.

“Судова влада активно впроваджує технічні інновації, в тому числі і в сферу комунікацій із громадянами. Інформаційні технології покликані зробити судочинство більш доступним, зручним і зрозумілим для людей”, – коментує голова Апеляційного суду Хмельницької області Сергій Болотін.

На сьогодні конкретного суддю (колегію суддів), який  розглядатиме ту чи іншу справу, визначає комп’ютерна програма, що використовує локальну базу даних суду. Після запровадження змін  автоматичний розподіл справ здійснюватиметься за допомогою програмного забезпечення, яке буде знаходитись в централізованому дата-центрі. На думку фахівців це виключить можливості маніпуляцій на місцях.

Спеціалісти Контакт-центру за єдиним для всієї держави номером телефону будуть надавати громадянам інформацію щодо стану та руху судових справ, що перебувають на розгляді в суді, надаватимуть консультації щодо користування онлайн сервісами та електронними системами. У разі необхідності вхідний виклик можуть переадресувати на міські номери телефонів конкретного суду.

Перед  початком тестового використання програм планується провести спеціальне навчання відповідних працівників апарату суду.

Нагадаємо, створення такої системи передбачено процесуальними кодексами, які набули чинності 15 грудня 2017 року. Ця система, серед іншого, забезпечуватиме обмін документами в електронній формі між судом та учасниками процесу.

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

1 місяць тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

1 місяць тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

2 місяці тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

6 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

6 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

7 місяців тому