Дитина “підхопила” інфекцію, купаючись в ставку. На Хмельниччині прогресує лептоспіроз

Фото: PEXELS.COM

Про це розповіла Суспільному медичний директор інфекційної лікарні Нінель Марцонь.

За її словами, діагноз пацієнтки був підтверджений лабораторно. Дитина “підхопила” інфекцію, купаючись в ставку.

“Дівчинка поступила до лікарні на другу добу захворювання із скаргами на лихоманку, нудоту, блювоту, болі в животі та нижніх кінцівках. В перші дні дитина перебувала у реанімаційному відділенні. Наразі її стан покращився”, — зазначила медикиня.

Крім восьмирічної хмельничанки, у інфекційній лікарні лептоспіроз підтверджено ще у трьох пацієнтів.

“12 вересня до нас поступив чоловік середнього віку з Теофіполя у вкрай важкому стані. У нього висока лихоманка, судоми, є підозра на менінгіт. На лікуванні також перебувають 15-річний хлопчик з Хмельницького району та місцева мешканка. Їх стан — середньої важкості”, — розповіла Нінель Марцонь.

Загалом, каже медикиня, з початку осені збільшилась кількість хворих на лептоспіроз.

“Якщо за вісім місяців цього року в лікарню госпіталізували дев’ять хворих на лептоспіроз, то вже у вересні у нас лікується чотири людини з цією хворобою”,— додає Нінель Марцонь.

Що таке лептоспіроз та які його симптоми

Лептоспіроз — це хвороба, збудником якої є бактерія, яку переносять миші та щурі. Зараження відбувається, коли бактерія потрапляє у кишково-шлунковий тракт людини. Лептоспіроз не передається від людини до людини.

Симптоми лептоспірозу — це яскраво виражена інтоксикація, висока температура, біль у всіх м’язах. Хвороба може призвести до ураження нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, тому зволікати з лікування не варто.

Як вберегтися від лептоспірозу

Щоб не захворіти на лептоспіроз, потрібно дотримуватись відповідних правил: кип’ятити воду з криниці, працювати з брудною водою в захисних рукавицях, добре мити продукти, які зберігались у підвальних приміщеннях.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне