Епоха звалища завершена: у Хмельницькому закрили 70-річний полігон відходів та переходять на євростандарти
У Хмельницькому повністю припиняють вивезення сміття на старий міський полігон побутових відходів, який експлуатувався з 1956 року і повністю вичерпав свій екологічний ресурс. Відтепер усі побутові відходи громади складуватимуть на спеціально підготовленій новій території, побудованій за стандартами Європейського Союзу. Про масштабний старт рекультивації повідомив міський голова Олександр Симчишин.
За словами очільника міста, іноземний підрядник уже виконав майже весь комплекс критично важливих підготовчих заходів. Наразі повністю очищено ділянку під нові карти полігону, звідки вивезено понад 130 тисяч кубічних метрів старих відходів. На території облаштовано дренажну систему європейського зразка, яка забезпечить надійне відведення небезпечного фільтрату, ґрунтових та дощових вод, унеможливлюючи забруднення довкілля.
Роботи з рекультивації старого сміттєзвалища здійснює потужний міжнародний консорціум компаній із Азербайджану та Греції. Загальна вартість цього екологічного проєкту становить 11,4 мільйона євро. Проєкт фінансується за рахунок залучених європейських коштів: 5,4 мільйона євро надано Європейським Союзом як безповоротний грант, а решта суми — це довгостроковий кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).
Олександр Симчишин наголосив, що цей крок дозволить громаді забезпечити безпечне та екологічне поводження з відходами. Другим і фінальним етапом масштабної реформи стане зведення сучасного сміттєпереробного комплексу. Наразі місто перебуває на фінальній стадії очікування результатів тендеру, який визначить компанію-забудовника для майбутнього заводу.

