Головного бухгалтера комунального підприємства в обласному центрі, якого судять за привласнення 1,6 млн грн, підозрюють у заволодінні ще 3 млн грн

Жінка отримала 8,5 років ув'язнення за вбивство свого співмешканця
Фото: суд
За процесуального керівництва Хмельницької місцевої прокуратури слідчим відділом Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в області у червні минулого року завершено досудове розслідування за фактом привласнення коштів одного із комунальних підприємств Хмельницької міської ради.
 
Під час слідства встановлено, що кошти привласнив колишній головний бухгалтер підприємства.
 
З листопада 2016 по жовтень 2018 року, з метою особистого збагачення та зловживаючи службовим становищем, він вносив у банківські платіжні системи підприємства завідомо неправдиві відомості про зарахування на власний картковий рахунок «заробітної плати» та перераховував кошти на власну користь.
 
Внаслідок вказаних дій комунальному підприємству завдано майнової шкоди на суму понад 1,6 млн грн.
 
Обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні за ч. ч. 3, 5 ст. 191 (привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах та повторно) та ч. 3 ст. 362 (несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі, вчинена особою, яка має право доступу до неї, що заподіяло значної шкоди) КК України наразі перебуває на розгляді у Хмельницькому міськрайонному суді.
 
Разом з тим, правоохоронцями викрито інші епізоди злочинної діяльності експосадовця, які він вчинив спільно із ще п’ятьма пособниками.
 
У цей же період – з листопада 2016 по жовтень 2018 року, з метою наживи та зловживаючи службовим становищем, бухгалтер вносив у банківські платіжні системи підприємства завідомо неправдиві відомості про зарахування «заробітної плати» на карткові рахунки трьох співучасників, які працівниками вказаного підприємства ніколи не були.
 
Окрім того, головний підозрюваний перераховував кошти на рахунки ще двох своїх спільників – фізичних осіб-підприємців, прикриваючись закупівлею товарно-матеріальних цінностей та виконанням робіт, які насправді не закуплялись та не виконувались.
 
В результаті вказаних дій комунальному підприємству завдано майнової шкоди на суму понад 3 млн грн.
 
Як повідомив керівник Хмельницької місцевої прокуратури Валерій Заяц, в ході досудового розслідування, уже колишній службовій особі та його пособникам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 3, 4 та 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, у великих та особливо великих розмірах) КК України.
 
Підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту та стороною обвинувачення вживається комплекс заходів, спрямованих на завершення досудового розслідування.
 
Довідково: найвища міра покарання за вказаними статтями передбачена ч. 5 ст. 191 КК України – позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна
 
Пресслужба прокуратури Хмельницької області
Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне