Кандидат на пост Президента Руслан Кошулинський проводив зустрічі із виборцями в робочий час

1
Фото: rbc.ua

Кандидат на пост Президента України Руслан Кошулинський у Хмельницькому 28 лютого зустрівся з колективами комунальних підприємств, закладів освіти та охорони здоров’я. За інформацією Громадянської мережі ОПОРА, заходи відбувалися в робочий час.

Кандидат побував у Хмельницькій міській лікарні (о 8:50), Хмельницькій педагогічно-гуманітарній академії (о 10:45), Хмельницькій дитячій лікарні (об 11:20) та на комунальних підприємствах «Хмельницькводоканал» (о 12:00) і «Електротранс» (о 14:00). Усі зустрічі відбувалися в робочий час. Відеозвіт про спілкування з колективами зазначених закладів та підприємств кандидат розмістив 1 березня на своїй сторінці у Facebook. Відповідна інформацію була також на сторінці «ВО «Свобода» Хмельницька обласна організація».

1

oporaua.org

Матеріал із позначкою «Політична реклама» про зустріч у міській лікарні опублікувало місцеве інтернет-видання «Незалежний громадський портал». Назва сатті: «Головний лікар Хмельницького заявив про підтримку Кошулинського на виборах Президента».

2

oporaua.org

Про зустріч в закладах освіти

Щодо зустрічі кандидата з викладачами і студентами гуманітарно-педагогічної академії, то у ч. 5 ст. 31 Закону України «Про освіту» зазначено, що керівництву закладів освіти, педагогічним, науково-педагогічним і науковим працівникам, органам державної влади, їх посадовим особам забороняється залучати здобувачів освіти до участі в заходах, організованих релігійними організаціями чи політичними партіями. Крім того, свою позицію до агітаційних заходів у освітніх закладах  Міністерство освіти і науки України виклало у листі «Щодо недопущення політичної агітації у закладах освіти» №1-9/407 від 26.06.2018 р. Там, зокрема, зазначено: «Міністерство засуджує розміщення будь-якої партійної агітації у закладах освіти, проведення політичних акцій та залучення до них учасників освітнього процесу».

Роз`яснення ЗУ “Про вибори Президента України”

За словами радниці з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Юзвяк, у разі, якщо працівники комунальних закладів брали участь у агітаційних заходах за рахунок свого робочого часу, то є підстави стверджувати про порушення трудового законодавства. Та, звісно, про нераціональне використання бюджетних коштів на оплату праці цих працівників. Водночас адміністраціям цих комунальних закладів слід пам’ятати про принцип рівного доступу кандидатів до приміщень для проведення передвиборного публічного заходу. Це ч.9 ст. 58 Закону України «Про вибори Президента України». За недотримання цього принципу винних осіб може бути притягнуто до адміністративної  відповідальності за  ст. 212-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення права на користування приміщенням під час виборчої кампанії».

Відповідно до ч. 9 ст. 58 Закону України «Про вибори Президента України» у разі якщо будинок (приміщення) незалежно від форми власності було надано для проведення передвиборного публічного заходу чи передвиборної агітації, власник (володар, користувач) цього будинку (приміщення) не має права відмовити в його наданні на тих же умовах іншому кандидату на пост Президента України. Зазначена вимога не стосується приміщень, що перебувають у власності чи постійному користуванні партій – суб’єктів виборчого процесу. Будинки (приміщення) державної або комунальної форми власності надаються для проведення передвиборного публічного заходу чи передвиборної агітації без проведення конкурсу.

 

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне