Хмельниччина – на 3-му місці серед регіонів України за найменшою сумою боргу

Фото: https://www.adm-km.gov.ua/

19 лютого перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін провів засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Обласна державна адміністрація постійно працює над розв’язанням проблемних питань щодо оплати праці та своєчасністю її виплати.

«Протягом 2020 року борг на 23 підприємствах регіону був ліквідованийна суму майже 3,1 млн. гривень. Завдяки цьому станом на 01 січня 2021 року за найменшою сумою боргу область посіла 3 місце серед регіонів України з боргом майже 12 млн. гривень», – зазначив Сергій Тюрін.

За словами заступника директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Володимира Паламарчука, станом на 01 лютого 2021 року область має 23 підприємства-боржника із загальною сумою заборгованої заробітної плати 15,5 млн гривень. Найбільша заборгованість залишалася перед працівниками ДП «Нігинський кар’єр» 5,8 млн.грн, ДП «Завод точної механіки» 2,04 млн. грн., ТОВ «Адвіс Маш» 852 тис. грн та 55 управління начальника робіт 797 тис. гривень.

https://www.adm-km.gov.ua/

Основні причини цього – утворення боргів перед працівниками та зростання заборгованості на окремих підприємствах протягом минулого року. На державному підприємстві «Нігинський кар’єр» (економічно активне, Кам’янець-Подільський район) за підпорядкуванням Фонду державного майна України борг існує з січня2020 року в сумі 3,8 млн. грн й на 01 лютого 2021 року складає 5,8 млн. гривень. Фактично за рік борги зросли на 2 млн гривень.

На державному підприємстві «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки» (економічно активне, м. Кам’янець-Подільський) минулого року заборгованість виникла двічі –  станом на 1 лютого в сумі 1,3 млн. грн. та в липні в сумі 944,5 тис. гривень. На 1 лютого даного року борг із заробітної плати складав 2 млн. грн., але станом на 17 лютого борги перед працівниками повністю погашено. Підприємство підпорядковано державному концерну «Укроборонпром».

Заборгованість із заробітної платиза грудень минулого року в розмірі 325 тис. гривень погашено й у місті Кам’янець-Подільському перед працівниками  комунального підприємства «Міськтепловоденергія».

«Нині спостерігаємо постійне зростання заробітної плати в області. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника у 2020 році в регіоні становила 9872,0 грн, що на 1200,0 грн або на 13,8% більше порівняно з 2019-им, та склала 85,2% заробітної плати по Україні (11591 гривня). За рівнем заробітної плати у 2020 році область посіла 16 місце по Україні», – відмітив Володимир Паламарчук.

Керівництво ОДА, очільники районів та представники підприємств-боржників обговорили подальші кроки для ліквідації боргу із заробітної плати в області.

 

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне