Хмельницька мінікомпанія стала призером національного конкурсу молодіжного підприємництва

Фото:

Команда «Motore Bee» з Хмельницького політехнічного коледжу НУ «Львівська Політехніка» посіла друге місце на національному конкурсі молодіжного підприємництва. Студенти запустили виробництво екологічних вощанок, які дозволяють зберігати продукти свіжими та мінімізують використання харчової плівки. Вощанки виготовляють з натуральних матеріалів, вони є багаторазовими, що сприяє зменшенню пластикових відходів. 

17 травня у Львові відбувся національний конкурс «JA Компанія року 2024», де змагалися 31 навчальна мінікомпанія – переможці регіональних відборів – з 27 закладів професійно-технічної освіти, фахової вищої та передвищої освіти з 9 областей України.

«Навчальні мінікомпанії йшли до цього дня довгих 8 місяців. Від обговорення зі своїми менторами перших бізнес-ідей до створення навчальних мінікомпаній, налагодження виробництва товарів та надання послуг, їх реклами у соціальних мережах та організації логістичних ланцюжків доставки своїх товарів покупцям, а також набуття досвіду публічних продаж під час ярмарків молодіжного підприємництва», – розповіла Віра Другова, менеджерка програм Junior Achievement Ukraine. – «Минулого року учасники курсу заснували 44 мінікомпанії у двох областях. У цьому році маємо майже 250 різнопланових діючих бізнес-проєктів у дев’яти областях України», – додала Віра Другова.

Щоб здобути єдину путівку на європейський фестиваль молодіжного підприємництва Gen-E в Італії на конкурсі їм належало сконцентрувати весь здобутий за вісім місяців досвід підприємництва та комунікації і максимально яскраво та переконливо розповісти про свій бізнес-проєкт та здобутки своїх мінікомпаній.

Журі Національного конкурсу визначило переможця і призерів Національного конкурсу на кращу навчальну JAкомпанію року.

Перше місце і звання кращої учнівської JA-компанії 2024 року здобула команда «Feel Touch» з Новояворівського ВПУ. Їхня бізнес-ідея спрямована на створення пристрою, який дозволить людям без кінцівок або з паралізованими кінцівками керувати гаджетами. Цей інноваційний пристрій використовує технології, що забезпечують зручний та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, значно полегшуючи життя людей з інвалідністю. Розробка відзначається своєю соціальною значимістю, адже надає можливість людям з інвалідністю бути більш незалежними та інтегрованими в сучасне суспільство. Додатково на розвиток цього проєкту Львівська ОВА вручила команді сертифікат на 60 тисяч гривень.

Друге місце здобула команда «Motore Bee» з Хмельницького політехнічного коледжу НУ «Львівська Політехніка». Вони запустили виробництво екологічних вощанок, які дозволяють зберігати продукти свіжими та мінімізують використання харчової плівки. Вощанки виготовляють з натуральних матеріалів, вони є багаторазовими, що сприяє зменшенню пластикових відходів. 

Третє місце посіла команда «Make Motanka» з Професійно-технічного училища №8 міста Чернівці. Вони розробили конструктор для створення власної ляльки-мотанки. Цей проєкт має культурне та освітнє значення, адже мотанка є традиційною українською лялькою, яка несе в собі багаті історичні та етнографічні символи. 

Усі інші учасники отримали подяки та призи від партнерів конкурсу, а приємною несподіванкою для решти команд стало рішення організаторів нагородити кращі мінікомпанії у окремих номінаціях. Команди Хмельниччини здобули такі нагороди:

  •  у номінації «Екологічно орієнтований бізнес» перемогла мінікомпанія «Motore_bee» з Хмельницького політехнічного коледжу НУ «Львівська Політехніка» з проектом виготовлення екологічних вощанок;
  •  у номінації «Найкращий енергоефективний бізнес-проєкт» здобула перемогу мінікомпанія «PowerAccums» з Грицівського вищого професійного училища 38 (Хмельницька область) з проєктом виробництва зарядних станції із використаних одноразових електронних сигарет і наклейок.

У Хмельницькій області міжнародний курс з підприємництва «Компанія» введений як предмет. На початку програми опановувати навички з підприємництва почали 898 учнів та студентів області. Учасники створили 34 мінікомпанії протягом 2023-2024 навчального року. В планах на наступний рік продовжити викладати цей курс з підприємництва в закладах освіти області та ввести нову програму «Фінансова грамотність», яка теж рекомендована Міністерством освіти і науки України, як і програма «Компанія».

Нагадаємо, у 2023-2024 навчальному році на базі програми «Компанія» від Junior Achievement Ukraine учасники створили 246 мінікомпаній. Загалом до курсу з підприємництва приєдналися 154 заклади професійної (професійно-технічної), фахової вищої та передвищої освіти Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Полтавської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької областей та міста Києва.

Довідка

Junior Achievement – міжнародна неприбуткова організація, що розробляє і пропонує молодіжні освітні програми з підприємництва, фінансової грамотності і підготовки до початку професійної кар’єри. Junior Achievement заснували у США понад 100 років тому провідні бізнесмени та корпорації.

Сьогодні програми Junior Achievement успішно розвивають у 40 країнах Європи та більш ніж у 100 країнах світу. Минулого навчального року мережа організації в Європі охоплювала понад 6 мільйонів молодих людей за підтримки понад 140 тисяч вчителів і викладачів та 100 тисяч волонтерів з бізнес-середовища.

Навчальна програма «Компанія» – це річний курс з підприємництва, розрахований на повний навчальний рік для вікової категорії учнів 15–20 років. Програма «Компанія» передбачає роботу учнів в групах над розвитком власної бізнес-ідеї з моделюванням діяльності справжнього підприємства – з етапами розробки бізнес-плану, виготовлення товару або послуги, маркетингу, продажів, фінансового обліку та закриття навчальної фірми. Наприкінці навчального року шкільні фірми беруть участь у національних змаганнях серед навчальних закладів, переможець яких стає учасником найбільшого європейського конкурсу молодіжного підприємництва GenE.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне