Хмельницький – одне з перших міст України, яке розпочало антикорупційну експертизу проєктів рішень

Фото: https://khm.gov.ua/

Сім міст – Хмельницький, Київ, Тернопіль, Житомир, Івано-Франківськ, Львів та Миколаїв – стали першими в Україні, які проводять антикорупційну експертизу проєктів рішень місцевих рад.

У листопаді 2021 року Хмельницький міський голова Олександр Симчишин та аналітичний центр «Інститут законодавчих ідей» підписали Меморандум про співпрацю.

За час співпраці аналітики підготували висновки антикорупційної експертизи за 23 проєктами рішень. Наразі Хмельницька міська рада врахувала пропозиції на 100%.

«Якщо у вашому місті проводиться антикорупційна експертиза місцевих проєктів рішень – це значить, що на те є політична воля мера та готовність ради бути максимально відкритою і публічною.

Ми аналізуємо кожне отримане рішення та на конкретних прикладах повідомляємо, де є корупціогенний фактор та як його усунути, тим самим роблячи місцеве «законодавство» чистішим від корупції», – пояснила виконавча директорка ІЗІ Мартина Богуславець.

Антикорупційна експертиза спрямована на виявлення та попередження у нормативно-правових актах факторів, які сприяють корупції. Проведення експертизи необхідне для запобігання прийняття рішень, реалізація яких може поставити під ризик інтереси суспільства.

За чотири місяці від початку проєкту у семи містах експерти проаналізували 356 проєктів рішень та надали рекомендації місцевим радам щодо усунення корупційних ризиків. Міські ради врахували вже 75% рекомендацій експертизи на етапі підготовки документів.

Довідково: Інститут законодавчих ідей – це незалежний аналітичний центр, який працює заради прийняття законодавства без корупційних, дискримінаційних норм і його подальшої ефективної імплементації.

Команда ІЗІ впродовж 5 років проводить антикорупційну експертизу законопроєктів, які реєструються у Верховній Раді, та з 2021 року – експертизу проєктів рішень органів місцевого самоврядування.

Інформація АЦ «Інститут законодавчих ідей»

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне