Хмельницький суд виніс вирок організованій групі на чолі з депутатом, яка обчистила ювелірні магазини

Прокуратура Хмельниччини домоглась стягнення із замовника будівництва майже 700 тис грн пайового внеску
Фото: verge.zp.ua

Хмельницький міськрайонний суд виніс вирок організованій групі, яка скоїла серію крадіжок у Вінницькій та Хмельницькій областях.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 29 грудня.

У березні 2016 група із чотирьох вихідців з Одеської області пограбувала ювелірний магазин у місті Немирів Вінницької області на суму 1,7 млн грн.

У травні 2016 аналогічно обікрали ювелірну крамницю у місті Старокостянтинів Хмельницької області на 2,7 мл грн. Зловмисники спочатку проникли у кінотеатр по сусідству, де в стіні були замуровані двері. Розбивши стіну, вони потрапили в магазин і обчистили вітрини і сейф.

Крім того, в Городку Хмельницької області у торгівельному центрі пограбували магазин жіночої білизни на суму 124 тис. грн і парфумерний відділ на 47 тисяч.

Крадені золоті і срібні вироби здали у ломбард. Пізніше потерпілі впізнали там частину свого товару.

Організатором групи був депутат Овідіопольської селищної ради Одеської області 7 скликання, який мав непогашену судимість 2006 року за крадіжку і розбій. Співучасником був чоловік, який раніше спільно вчиняв злочини із депутатом, судимий за розбій, а також за вбивство. Ці двоє чоловіків залучили двох знайомих – чоловіка та жінку, яка спостерігала за обстановкою ззовні.

Обвинувачені визнали все в повному і нічого не оспорювали.

Їх визнали винними за ч. 5 ст. 185 КК України – викрадення чужого майна, вчинене повторно, поєднане з проникненням у приміщення, організованою групою.

Організатора засудили до 8 років і 9 місяців позбавлення волі із конфіскацією всього майна, окрім житла. Двом іншим співучасникам призначили по 8 років 7 місяців із конфіскацією всього майна, окрім житла.

Водночас суд врахував строк попереднього ув’язнення як день за два. Чоловіки утримувалися під вартою з серпня 2016 року. На день вироку виходить, що вони відбули 8 років 9 місяців. Тому суд звільнив їх з-під варти, оскільки вважається, що вони вже відбули покарання.

Жінка останні чотири роки була під заставою. Її засудили до 5 років в’язниці умовно та звільнили від відбуття покарання з іспитовим строком півтора року. Суд зважив на щире каяття, вчинення злочину в молодому віці, активне сприяння розкриттю злочину, а також думку потерпілого, який не просив суворо карати та призначити реальне покарання цій обвинуваченій. Після скоєння злочинів жінка створила сім’ю і протягом судового розгляду демонструвала, що стала на шлях виправлення.

Суд задовольнив цивільні позови потерпілих і стягує солідарно з усіх обвинувачених більше 4 млн грн матеріальної шкоди і 385 тис. грн моральної шкоди.

Джерело: НГП

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне