Кількість хворих на менінгіт зростає

24
Фото: /ye.ua

В області захворюваність на менінгіт продовжує зростати. Станом на 15 жовтня у Хмельницькій інфекційній лікарні перебуває 12 осіб хворих на менінгіт, з них 11 дітей та один дорослий. До речі, минулого тижня у медзакладі лікувалися дев’ятеро осіб з цією небезпечною недугою, інформує «Є»

«12 осіб поступило лише за вихідні. Двоє дітей перебувають у реанімації. Їх стан здоров’я наразі середньої важкості. П’ятеро осіб – жителі обласного центру, шестеро – з Хмельницького району та одна дитина з Дунаєвецького району», – розповіла заступник головного лікаря Хмельницької інфекційної лікарні Нінель Марцонь.

Нагадаємо, минулого тижня через менінгіт усі школи Дунаївців були закриті на карантин. Там у двох школах захворіло четверо школярів. У п’ятницю ще один випадок захворювання був зафіксований у селі Вихрівка Дунаєвецького району. Сьогодні навчання у школах відновилося.

Довідка:

Вірусні менінгіти – гострі інфекційні хвороби, що викликаються різноманітними ентеровірусами, що проникають в мозкові оболонки людини. За словами медиків, до вірусного менінгіту найбільш сприятливі діти, особливо у віці 5-9 років. Вірусний менінгіт призводить до ураження дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту, центральної нервової системи, м’язів, суглобів, міокарду, висипанням на шкірі. Інкубаційний період при цьому захворюванні становить 2-4 доби.

Щоб запобігти інфікуванню вірусним менінгітом необхідно:

• дотримуватись правил особистої гігієни, а саме: ретельно мити руки з милом гарячою водою, особливо перед прийомом їжі, після відвідування громадських місць, туалету;
• своєчасно міняти постіль, рушники, слідкувати за чистотою одягу;
• проводити регулярне вологе прибирання та провітрювання приміщень;
• ретельно мити кухонний посуд гарячою водою з використанням миючих засобів;
• вживати у їжу лише свіжі продукти харчування, ретельно вимиті гарячою водою фрукти, ягоди, зелень, овочі;
• для пиття вживати тільки кип’ячену або бутильовану воду.

Медики наголошують, що лише лікар може точно встановити діагноз та призначити лікування.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне