Компенсацію за вартість електроенергії отримає 21 тисяча споживачів Хмельниччини

Фото: ХАЕС

Днями Верховна Рада схвалила зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», якими визначається право окремих категорій громадян на компенсацію у зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію і скасуванням пільг з 1 січня цього року. Його прийняття стало можливим завдяки спільній ініціативі Президента України Володимира Зеленського, Уряду та підтримці народних депутатів.

Інформує Хмельницька обласна державна адміністрація

Завдяки цьому рішенню громадянам, котрі користуються електричним опаленням, компенсують витрати на електрику у зв’язку з підвищеними тарифами. Відшкодування отримають ті, чиї домівки не газифіковані, не підключені до централізованого газопостачання і обігріваються за допомогою електроопалювальних установок. Загалом по Україні на цю мету з бюджету планується виділити 1,4 млрд грн, і Уряд вже затвердив механізм, який не передбачатиме участі людей у процесі отримання цих компенсацій – усе відбуватиметься автоматично.

Як повідомляють у Департаменті регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ облдержадміністрації, на Хмельниччині компенсацію за електроопалення отримає майже 21 тисяча родин.

«Електрику для опалення свого житла використовують понад 13 тисяч абонентів, у тому числі біля 800 негазифікованих господарств. Усі вони отримають компенсацію. Окрім того, таку підтримку від держави матимуть також близько 7 тисяч багатодітних родин, а також прийомні сім’ї та будинки сімейного типу», – зазначає директорка Департаменту Віра Бригадир.

Нагадаємо, що з 2021 року в Україні розпочато перший етап реформування енергоринку. Аби запобігти загальному зростанню тарифу на електроенергію майже вдвічі (близько 3 грн.), Уряд прийняв рішення щодо встановлення єдиної ціни на електроенергію для всіх побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт. Водночас, були вжиті заходи, спрямовані на захист населення від зростання цін на енергоносії в умовах карантину та осінньо-зимового періоду.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне