Левову частку вироблених на Хмельниччині товарів купує Польща

63
Фото: ukrinform.ua

За даними Хмельницької митниці ДФС, з початку року у числі головних партнерів регіонального бізнесу при експорті власної продукції лідируючі позиції займає Польща. Частка якої у загальній кількості оформлень становить понад 20 відсотків. У грошовому значенні досягає позначки в 1,3 мільярда гривень.

Найчастіше до Польщі експортувались стальний прокат, частини до меблів, санітарно-технічні вироби. А також мед, соєва олія та шрот; олія соняшникова, ягоди морожені.

Бізнес-спільнота Хмельниччини цього року відправила на експорт власної продукції на суму понад 6 мільярдів гривень. Це відповідає рівню аналогічного періоду минулого року.

Окрім Польщі, до топ-п‘ятірки головних торгівельних партнерів області Польщі, увійшли Об‘єднані Арабські Емірати, Росія, Молдова та Білорусь. Куди загалом реалізовано майже половину вироблених на Хмельниччині товарів. .

Примітно, що ці країни придбали продукцію з високою часткою доданої вартості, – трансформатори, килимові вироби, сталеві котли. Також деталі для електродвигунів, машини для гальванопокриття механічні пристрої для обробітку грунту, меблі дерев‘яні. З сільгосппродукції найбільш популярними з поміж топових товарів були борошно пшеничне, яйця птахів. А ще солод світлий та масло вершкове.

Показово, що середній час оформлення однієї експортної декларації на Хмельницькій митниці ДФС становить 39 хвилин і у порівнянні з минулим роком зменшився на 5 хвилин. При цьому 98 відсотків митних декларацій оформляється в електронному вигляді.

Нагадаємо, що Єва Мазур виграла другий етап кадетського циклу Європейської конфедерації в сезоні.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне