Майже 40% іноземних компаній не бажають залишати ринок рф – KSE Institute

Фото: KSE Institute

Станом на 12 лютого лише 6,2% іноземного бізнесу повністю згорнули діяльність та остаточно покинули російський ринок. Натомість 39,7% компаній з іноземними інвестиціями продовжують працювати в рф без обмежень.

Про це йдеться у щотижневому моніторингу KSE Institute у рамках проєкту «Самосанкції» про вплив виходу іноземного бізнесу на економіку РФ.

Наразі 191 (6,2%) міжнародна компанія повністю припинила діяльність у Росії. За останній тиждень до категорії зі статусом «вийшли» долалося 8 компаній. Водночас 1169 (38%) іноземних бізнесів згорнули операції та заявили про намір покинути РФ.

Разом з тим, 1223 (39,7%) компанії поки що не збираються покидати російський ринок, працюючи без будь-яких змін. Ще 496 (16,1%) іноземних бізнесів призупинили нові інвестиції в росію та продовжують вичікувати.

За підрахунками експертів KSE Institute, 191 компанія, які залишили ринок росії, мали щонайменше 326,6 тис. осіб робочого персоналу, їхній річний дохід складав $45,2 млрд, капітал компаній оцінювався у $35,2 млрд, а вартість активів сягала $41,2 млрд. Міжнародні бізнеси, які перебувають у процесі виходу, мали 199 тис. осіб персоналу, $42,2 млрд річного доходу, $17,5 млрд капіталу та $18 млрд активів.

Бізнеси, які завершили вихід, мали чималий вплив на економіку росії. У них працювало 23% персоналу, занятого в іноземних компаніях на російському ринку, їм належало близько 14,4% активів та 20,2% капіталу. За останній довоєнний рік вони сплатили $3,3 млрд податків до федерального бюджету та згенерували 15% від усієї виручки іноземних компаній, які на той час працювали у РФ.

За оцінками KSE Institute, менші компанії з нижчими доходами воліють залишатися в росії і відмовляються від будь-яких самообмежень, а бізнеси з більшими доходами вичікують, знизивши обсяги своїх інвестицій.

Підготовлено командою KSE Institute та членами Ради Директорів KSE за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”; 06-12.02.2023

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне