На Хмельниччині митники продавали таємні бази даних про ввезені авто

6
Фото: dbr.gov

Про це повідомили у прес-службі теруправління Державного бюро розслідувань у місті Хмельницькому. 

Слідчі теруправління ДБР, розташованого в м. Хмельницькому за оперативного супроводу Управління СБУ в Волинській області та процесуального керівництва Генеральної прокуратури України викрили схему продажу інформації з обмеженим доступом посадовими особами Хмельницької митниці ДФС України та працівником ГУ Національної поліції в Хмельницькій області.

Кримінальне провадження зареєстровано за фактом несанкціонованих дій з інформацією, вчинених групою осіб особою, які мають  право доступу до цієї інформації. Це ч.3. ст. 362 Кримінального кодексу України. Та несанкціонованого збуту інформації з обмеженим доступом, вчиненому групою осіб. Це ч. 2 ст. 361-2 Кримінального кодексу України. 

Під час досудового розслідування слідчими ДБР встановлено, що вищезгадані посадові особи організували функціонування стійкої схеми розповсюдження та збуту інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в автоматизованих системах митниці ДФС України та захищена відповідно до чинного законодавства. Мова йде про інформацію щодо транспортних засобів та осіб, які ввезли їх на територію України із зазначенням анкетних даних цих осіб. Така інформація потрібна для перевірки законності перебування транспортних засобів на території України. Інформацію продавали приватним особам.

Під час проведення слідчих дій у вигляді оперативної закупки, слідчими ДБР отримано докази злочинної діяльності вищезгаданої групи осіб – посадовців митниці та працівника поліції.

Наразі тривають обшуки у приміщеннях ГУ ДФС у Хмельницькій області. Та вирішується питання щодо повідомлення посадовцям про підозру.  

 

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне