На Хмельниччині помітили рідкісну хижу рослину

Фото: НПП “Мале Полісся”
Росичка круглолиста (Drosera rotundifolia) – дивовижна рослина, яка зростає на болотистих і вологих місцях.
 
Науковці НПП “Мале Полісся” спіймали в об’єктив такого маленького “мисливця” на комах.
 
Ця красуня відома своїми незвичайними властивостями: її листки вкриті волосками з крапельками липкої рідини, які допомагають їй захоплювати дрібних комах для отримання додаткових поживних речовин.
 
У Хмельницькій області цей вид є регіонально рідкісним. І збереження таких рослин є надзвичайно важливим для підтримання біорізноманіття нашого регіону.
 
Росичка круглолиста входить і до інших офіційних переліків регіонально рідкісних рослин: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Чернівецької областей.
 
Довідка з Вікіпедії:
 
Рослина не більша 10-15 см. До поверхні мохових купин рослина щільно притискається розеткою червоних круглих листочків з довгими черешками. Пластинки листків округлі, 0,5—1 см у поперечнику, відразу переходять у ніжку. Листки зібрані в розетку, зверху і по краях вкриті червонуватими залозистими волосками-війками з великими бульбашками на кінцях. Волоски сягають 4-5 мм завдовжки. З цих бульбашок виділяється липка рідина. Крапельки цієї рідини на листках блищать як роса, тому рослину і назвали росичка.
Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне