На Хмельниччині жінка вибачила чоловіка, який намагався її вбити – суд дослухався і змінив вирок

Фото: ілюстративне

Події, що привели чоловіка на лаву підсудних, розгорталися увечері 28 грудня 2020 року в с. Михнів на Ізяславщині.

Напередодні він переїхав від дружини, з якою розлучився з власної ініціативи, до іншої жінки. Утім, того ж дня та увесь наступний наполегливо дзвонив екскоханій, просив зустрітися та відновити стосунки.

Жінка «здалася» на другу добу вмовлянь і таки погодилася на зустріч. Чоловік сказав прийти до автобусної зупинки, де він випивав з односельцями. Та замість розмови – схопив ексдружину за руку й почав завдавати удари кухонним ножем. На її крики про допомогу прибіг односелець, який збив з ніг нападника. Це врятувало їй життя.

Ізяславський районний суд визнав чоловіка винним у незакінченому замаху на умисне вбивство та покарав його 8 роками ув’язнення.

Обвинувачений та його захисник оскаржили вирок до Хмельницького апеляційного суду. Обоє наполягали, що чоловік не мав умислу на вбивство й просили перекваліфікувати його дії на заподіяння легких тілесних ушкоджень.

За словами обвинуваченого, він узяв з собою ножа для ремонту човна, та коли побачив на колишній дружині жилетку чоловіка, з яким у неї нові стосунки, не стримався й хотів розрізати одяг. Запевнив, що ніколи не ображав жінку й завжди про неї дбав, навіть після розлучення.

У суді жінка підтвердила, що за час шлюбу у неї з чоловіком були добрі стосунки й вона не могла подумати, що він захоче її вбити. Сказала, що він попросив вибачення й відшкодував 3 тисячі гривень витрат на лікування.

На думку апеляційного, суд першої інстанції правильно встановив, що обвинувачений хотів убити ексдружину: завчасно підготував і сховав під одягом ніж, наполягав на зустрічі, тричі вдарив ножем в проєкцію нирок і легені, не вжив спроб врятувати життя пораненій жінці, натомість позбувся знаряддя злочину і поїхав з села.

Водночас колегія суддів погодилася із доводами апелянтів щодо пом’якшення покарання та змінив вирок Ізяславського районного суду, призначивши підсудному покарання у виді позбавлення волі на 7 років.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне