На водосховищі Хмельницької АЕС лебеді рятуються від лютих морозів
Останні вихідні виявилися не легкими для птахів через значне зниження температури повітря на всій території України. Не стала виключенням Хмельниччина та сусідні з нею області. Кілька ночей поспіль стовпчики термометрів знижувалися до –20..–23 °С. На водосховищі Хмельницької АЕС, яке не замерзає навіть у люті морози, злетілися сотні лебедів та майже тисяча різного виду водоплавних.
Лебеді належать не до мігруючих видів птахів (тих, які відлітають наприкінці літа — на початку осені далеко на південь), а до кочових. Протягом холодного сезону вони переміщуються на певні відстані в пошуку місця, придатного для тимчасового перебування. Саме водосховище ХАЕС стало єдиним прихистком для птахів на період лютих морозів.
Так, 16 січня до адміністрації національного природного парку «Дермансько-Острозький» звернувся староста села Новомалин Острозького району Ковальчук М. А. з проханням звільнити з льодового полону лебедів-шипунів, які залишилися на зимівлю у сільській водоймі. Територіально вона розташована у зазначеному парку.
«Деякі лебеді, на перший погляд, не подавали ознак життя. Директор національного парку Верцеха О. М. терміново звернувся до начальника пожежної частини, служби цивільного захисту в місті Острозі та Острозькому районі Завірюхи В. М. у вирішенні питання з порятунку птахів. Команда працівників даної служби, виїхавши на місце події, використала спецзасоби та дісталася до лебедів-шипунів. Птахи поводили себе мляво, але могли пересуватися самостійно. В результаті дій працівників лебеді, у кількості 12 особин, піднялися у повітря та полетіли у напрямку водойми-охолоджувача Хмельницької АЕС», — йдеться у повідомленні національного природного парку «Дермансько-Острозький».
Вже 17 січня стало відомо про врятованого лебедя-шипуна в місті Сарни, що на Рівненщині. Випустили птаха також на водосховище ХАЕС.
«Цей перший в Україні лебідь-шипун з шийною міткою, окільцьований орнітологом Олександром Добринським і привезений на водосховище Хмельницької АЕС. Його прийняла зграя лебедів в свою компанію», — написала у фейсбуці Станіслава Ро.
Тож наразі на зазначеній водоймі можна спостерігати неймовірне видовище — зимівлю кількох сотень білошиїх птахів-красенів.
Джерело: «День за днем»