Напередодні широкомасштабного вторгнення готувалося захоплення Хмельницької ОДА та інших адмінбудівель

Фото: прокуратура

За публічного обвинувачення прокурорів Івано-Франківської обласної засуджено четвертого із громадсько-політичних діячів, які в координації з представниками рф та окремими членами ГО «Український вибір» готували повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні.

Йому призначено покарання – сім років позбавлення волі із конфіскацією майна, повідомили у прокуратурі.

Раніше суд виніс вироки трьом його спільникам.

В суді прокурори довели, що організатори держперевороту, серед яких троє громадян України та один – рф, розробили план насильницької зміни конституційного ладу.

Змовники створили та очолили громадсько-політичні організації у різних містах України та шукали шляхи надходження коштів із країни-агресора, звертаючись з цим питанням до її президента.

Реалізація плану мала відбутись через так звані «національні збори» та силове захоплення влади.

Для цього однодумці й учасники підпорядкованих їм громадських організацій мали зібратися в Києві та оголосити про відсторонення Президента України, розпуск Верховної Ради і Уряду.

Аби повалити владу, вони підбирали та залучали в різних областях України колишніх військовослужбовців та працівників правоохоронних органів, які повинні були вчинити захоплення адмінбудівель, мостів, вузлів комунікацій, транспортних засобів та сховищ. Крім того, ці особи мали чинити насильство щодо представників влади.

Цікавила заколотників також й Хмельниччина. В області мали підшукати колишніх військовослужбовців, які за винагороду захопили б Хмельницьку ОДА та інші адміністративні будівлі. На захоплення обласної адміністрації виділялось 100 тисяч доларів.

Під час обшуків в змовників вилучили кошториси, списки учасників майбутніх незаконних владних та силових структур, маніфести до громадськості і силовиків, переліки необхідної зброї, майна та техніки.

Двоє громадян України вже відбувають реальні покарання, а громадянину рф суд виніс вирок заочно – 10 років ув’язнення.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне