Нардеп Герега впродовж 8 років виплачував зарплату ексдиректору «Епіцентру» на Донеччині, який перевів цей бізнес «під Росію»

Фото: «Схеми»
За даними журналістів, після 2014 року колишній директор гіпермаркету «Епіцентр» у Макіївці Геннадій Гальчук залишився на окупованій частині Донеччини і продовжив керувати новою мережею «Галактика», яка співпрацювала з адміністраціями терористичного угруповання «ДНР».
 
Інформує «Детектор медіа» 
 

Журналісти «Схем» з’ясували, що компанії «Епіцентр» і «Нова лінія», якими володіють нардеп Олександр Герега та його дружина Галина Герега, з 2014 року і до кінця липня 2022 року щомісячно виплачували зарплату колишньому директорові гіпермаркету «Епіцентр» у Макіївці Геннадію Гальчуку. Після 2014 року він почав керувати на окупованій частині Донеччини створеною замість «Епіцентрів» мережею «Галактика». 

За даними журналістів, з липня 2015-го по кінець вересня 2016-го Гальчук отримав від ТОВ «Нова Лінія 1» 85 790 гривень, а ТОВ «Епіцентр К» із вересня 2013 року по 28 липня 2022 року нарахувало йому 1 321 968 гривень.

У 2019-му разом із так званими міністром промисловості і міністеркою соціальної політики угруповання «ДНР» Гальчук відкривав другий гіпермаркет «Галактика» в Донецьку.

У торгових центрах цієї мережі відзначали російські свята, вітали з так званим «днем республіки», дарували автомобілі керівництву «МНС» угруповання «ДНР». Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну «Галактика» також постачала товари для тюремних адміністраційрятувальників та спецслужб терористичної організації «ДНР».

Журналісти дізналися, що торік Геннадій Гальчук став очільником «регіонального відділення» всеросійської організації «Деловая Россия», а в серпні 2023-го ватажок угруповання «ДНР» Денис Пушилін включив бізнесмена до складу Інвестиційного комітету. Крім цього, вже восени цього року Гальчука оголосили депутатом від провладної російської партії «Єдина Росія» під час псевдовиборів у Макіївці.

Водночас, за даними із записів про перехід через пропускні пункти на Донеччині, він регулярно приїжджав із окупації на підконтрольну Україні територію. Зокрема, у 2019 році Гальчук перетинав пункти щомісяця, а іноді й по кілька разів на місяць.

Ба більше, згідно з НАЗК, у 2016 році він фінансував партію «За конкретні справи», яку заснували Олександр та Галина Гереги.

Журналісти запитали у власника  компаній «Епіцентр» і «Нова лінія», чи діяв його бізнес на Донеччині після окупації 2014 року та чому Геннадію Гальчуку нараховували зарплату до липня минулого року. Герега вирішив не відповідати на запитання журналістів. На повідомлення не дав відповіді і Гальчук.

«Схеми» нагадали, що в січні 2015 року пресслужба «Епіцентру» заявляла, що мережа згортає роботу на окупованій частині Донецької та Луганської областей.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне