Нові арсенали у Цвітосі: 12 “коробок”, немає внутрішніх мереж – розслідування

Фото: https://www.youtube.com/watch?v=Q10JHBUAbcY

Будівництво нових сучасних складів боєприпасів для української армії, яке розпочалося чотири роки тому і мало завершитися до кінця 2021-го – провалене, інформує НГП.

Як повідомляють журналісти-розслідувачі Bihus.infoна місці обіцяних арсеналів зараз лише недобудовані “коробочки”, іржава арматура і “втоплений бетон”. Долю мільярда гривень, що був перерахований Міністерством оборони двом компаніям з корпорації “Укрбуд”, зараз з’ясовують у судах.

Нові військові арсенали Міністерство оборони замовило у 2018-му – після низки пожеж і вибухів у військових частинах, які спричинили серйозні втрати боєприпасів. Загалом у трьох військових частинах до кінця 2021 року мали збудувати 136 сховищ.

Один підряд на 1,95 млрд грн отримало ТОВ “БК “Укрбудмонтаж”, ще два – на 2,3 млрд грн – ТОВ “Північно-український будівельний альянс” (“ПУБА”). Перша компанія на той час була записана на дружину нардепа Максима Микитася, друга – на його парламентського помічника Андрія Якусевича. Обидві фірми входили до корпорації “Укрбуд”, яка на той момент була справжнім будівельним гігантом і отримувала значні замовлення на будівництво як житлових будинків, так і великих інфраструктурних об’єктів на кшталт сховища ядерного палива в Чорнобилі.

Близько 100 млн грн авансів на закупівлю будівельних матеріалів підрядники отримали одразу, ще орієнтовно по 300 млн грн на кожен об’єкт було перераховано наприкінці 2018-го. Сума співмірна 80% вартості першої черги будівництва, яка передбачала зведення 35 сховищ. Роботи по першій черзі мали б завершитися до кінця 2019-го, а до цього – восени – підрядники повинні були відзвітувати за аванси.

Втім, вже на початку 2019-го замовник подав до суду на обох підрядників. МОУ стверджувало: будівельники зривають календарний план робіт на всіх об’єктах, тому мають бути оштрафовані. Підрядники натомість звинувачували у зриві будівництва військових: вони нібито довго не могли підготувати майданчики під будівництво – розмінувати теритрію і вирубати ліс (сам підрядник не може самостійно виконувати ці роботи у військових частинах).

Як виявилося, найгірша ситуація в Калинівці, де мав будувати “микитасевий” “Укрбудмонтаж”: з 10 запланованих сховищ – одна неповна “коробка” без даху і три фундаменти, один з яких – з половиною стінв другому від стін – тільки арматурав третьому – навіть цього немає.

У Богданівці, яку мала будувати “ПУБА” Якусевича – не набагато краще. З 10 сховищ – готова тільки одна “коробка” (залізобетонний кокон без внутрішніх мереж), ще кілька фундаментів із “зачатками” стін, але армування виконане з браком і вже деформоване, подекуди фундамент або гідроізоляція втоплені у водііз 20 км протипожежних водопроводів викопали лише 500 м.

Найбільше надій вселяла Цвітоха (теж “ПУБА”), адже саме сюди, за словами військових, підрядники нібито перекинули всі авансовані гроші. Однак замість 15 готових сховищ тут знайшли 12 “коробок”, тобто жодне сховище так і не було закінчене. Усі три об’єкти і будівельні матеріали на майданчиках не були законсервовані, метал іржавіє і подекуди деформується.

https://www.youtube.com/watch?v=Q10JHBUAbcY

Кожна сторона конфлікту має власну версію: замовник вважає, що будівельники самовільно покинули об’єкти, тому з ними розірвали контракти і перестали пускати на арсенали, а Якусевич переконує, що військові їх вигнали у розпал будівництва, анулювавши допуски.

У коментрі журналістам новопризначений міністр оборони Олексій Резніков пообіцяв добудувати всі арсенали на трьох об’єктах. Однак наразі він не говорить ані про кінцеві терміни здачі, ані про підрядників.

 

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне