Новоушицька ОТГ отримала землі у комунальну власність

Новоушицька ОТГ отримала землі у комунальну власність
Фото: www.adm-km.gov.ua

Сьогодні, 22 грудня, завершився розпочатий Кабінетом Міністрів України у лютому поточного року процес передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, які були утворені до 2018 року.

Зокрема, у Києві під час урочистого заходу в приміщенні Міністерства аграрної політики та продовольства України за участю Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та в.о. Міністра агрополітики Максима Мартинюка документи про передачу земель загальною площею понад 43 тис. га підписали керівники одинадцяти ОТГ з Вінницької, Дніпропетровської, Миколаївської, Полтавської, Хмельницької та Чернігівської областей. Загалом цього дня у комунальну власність 165 об’єднаних територіальних громад передано понад 0,5 млн га земель сільськогосподарського призначення. Від Хмельниччини участь в передачі земель взяли начальник ГУ Держгеокадастру в області Василь Василенко та Новоушицький селищний голова Олег Московчук. Новоушицька селищна ОТГ отримала у комунальну власність 6427,4 га земель.

Протягом останніх років було здійснено декілька спроб, зокрема і на законодавчому рівні, передати повноваження із розпорядження землями на місця, поки Уряд не знайшов рішення, яке б дозволило здійснити таку передачу постановою Кабінету Міністрів.

Всього у поточному році у власність 650 ОТГ було передано понад 1,5 млн га сільгоспземель. Передача сільськогосподарських земель державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад дозволить удосконалити механізм управління у сфері земельних відносин, чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю.

Передача державних сільгоспземель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад продовжиться у 2019 році. У Державному бюджеті закладено кошти на проведення інвентаризації цих земель. Усі процедури із оформлення ділянок перед передачею ОТГ будуть здійснюватися за рахунок бюджету.

Повідомляє сайт Хмельницької облаcної державної адміністрації

Нагадаємо, що дві ОТГ з Хмельниччини візьмуть участь у проекті «Підтримка та розвиток сталої мобільності в об’єднаних територіальних громадах». Серед них Колибаївська сільська ОТГ та Дунаєвецька міська ОТГ. В рамках проекту представники відібраних ОТГ візьмуть участь у серії тренінгів. Вони націлені на підвищення компетенцій у багатьох сферах.

 

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне