Остаточне прощання з мовою окупанта: у Раді пропонують повністю заборонити російську на етикетках і в послугах

Фото: ілюстративне

У Верховній Раді України зареєстрували новий резонансний законопроєкт №15356, який передбачає повну заборону використання російської мови для описів товарів, виконання робіт та надання інформації про послуги. Автори документу переконані, що присутність мови країни-агресора на споживчому ринку створює деструктивний символічний вплив рф на український інформаційний простір.

На сьогодні, згідно з чинним законодавством, усі виробники та надавачі послуг зобов’язані подавати першочергову інформацію державною мовою, проте мають право дублювати її будь-якою іншою мовою за власним вибором. Народні депутати пропонують внести жорстку зміну до цих правил, встановивши єдине безальтернативне обмеження: російська мова не може бути обрана мовою дублювання інформації для споживачів у жодному вигляді.

Законодавчий тиск на порушників мовного режиму в Україні стрімко зростає. Так, нещодавно на Харківщині представниця Уповноваженої із захисту державної мови вже вдруге притягнула до відповідальності та покарала тренера-викладача дитячо-юнацької спортивної школи, який вперто вів заняття російською. Аналогічний штраф у розмірі 5100 гривень виписали тренеру з кікбоксингу в Дарницькому районі Києва.

Ще гучніший прецедент зафіксовано в Одесі, де правоохоронці та мовний патруль склали одразу чотири адміністративні протоколи на відомий театр «Маски». Керівництво закладу ігнорувало зауваження: обслуговувало відвідувачів мовою агресора, частково вело нею офіційні соцмережі та залишало російськомовні вивіски. Раніше установу вже карали фінансово на 17 тисяч гривень. Новий законопроєкт має остаточно врегулювати ці лазівки на рівні національного маркування та торгівлі.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Позначки:  
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне