Перший заступник голови ВРУ Руслан Стефанчук вирішив отримати компенсацію за житло, що знімає … у тещі

25
Фото: patrioty.org.ua

“Перший заступник голови ВРУ Руслан Стефанчук вирішив отримати компенсацію за житло, що знімає … у тещі” Про це йдеться у розслідування Громадського руху Чесно “#ЧЕСНОdigest: 120 нардепів отримали 3,29 млн грн компенсації за житло”.

За інформацією активістів, від початку роботи Верховної Ради 9-го скликання 120 народних депутатів одержали компенсацію за житло в розмірі близько 3,29 млн грн. Про це інформує Портал відкритих даних ВРУ.

Згідно зі статтею 35 закону Про статус народного депутата України”,депутати ВРУ отримують компенсацію на винайм помешкання або оплату готельного номера за умови, якщо вони не забезпечені житлом у столиці та мають реєстрацію місця проживання на відстані понад 30 кілометрів від меж міста Київ.

Хоча на Порталі відкритих даних зазначено, що це сума за жовтень, на сайті транзакцій грошових коштів є детальніша інформація про виплати. Зокрема про те, якого періоду вони стосуються. Деякі депутати одержували відшкодування за два місяці. Решта – за один.

Перший заступник голови ВРУ Руслан Стефанчук подавав щорічну декларацію за 2018 рік як заступник директора державної організації “Національний офіс інтелектуальної власності”. За даними його декларації, Стефанчуки проживали у квартирі площею 101,8 кв.м 2012 року. Ця квартира належить Тетяні Ситарук. Дружина Стефанчука мала до одруження прізвище Ситарук, про що свідчать дані із соцмереж. Також, за інформацією журналістів, Тетяна Ситарук є матір’ю дружини першого заступника спікера парламенту.

У коментарі Руху ЧЕСНО Руслан Стефанчук підтвердив, що досі мешкає в цій квартирі:

– У цьому році я сплачую орендну плату за це житло. За неї орендодавець сплачуватиме податки в порядку, що передбачений законодавством…

На запитання про те, чи платить Стефанчук за оренду помешкання матері дружини, він відповів, що платить “орендодавцю за договором – власнику квартири”.

– Право обрати квартиру для проживання, як і місце проживання, – це моє право як орендаря.

Нагадаємо, балотувався до Верховної Ради України за списком політичної партії “Слуга народу” під №2. З 2019 року — радник Президента України, його представник у Верховній Раді. Того ж року був ідеологом виборчої кампанії кандидата у президенти України Володимира Зеленського. Керував роботу експертних груп. Його рідний брат Микола Стефанчук також став народним депутатом. Він здобув перемогу на одномандатному мажоритарному окрузі №187.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне