Підозра від НАБУ, посада в МЗС та невідомість: як живуть заступники Єрмака після звільнення

Фото: https://www.chesno.org/

Штат керівника ОП Андрія Єрмака значно зменшився у порівнянні з даними, які Рух ЧЕСНО отримав у жовтні минулого року. З семи штатних радників керівника ОП наразі залишилося лише троє.

Без посад лишились Олександр Козенко, Андрій Гота, Вадим Голомазов та Катерина Чабанова. Інформації про цих людей у публічному доступі вкрай мало. Жодних пояснень щодо таких змін у штаті або щодо причини звільнення у відкритому доступі немає. 

Змінився і перелік заступників Андрія Єрмака. Із переліку заступників зникли Олексій Дніпров та Андрій Смирнов. Інформація про їхнє звільнення з’явилася на сайті ОП в кінці березня. Олексій Дніпров отримав посаду в ОП у 2015 році, тобто ще в період президентства Петра Порошенка. Пізніше, у 2021 році, був призначений заступником керівника Офісу президента України Андрія Єрмака. В ОП заявили, що Дніпров на цій посаді відповідає за гуманітарний напрямок. Інший звільнений, Андрій Смирнов, у 2019 році став заступником голови ОП Андрія Богдана. Займався питаннями правової політики, правоохоронною і судовою системами. 

Вже через кілька місяців після звільнення у НАБУ повідомили, що Смирнов підозрюється у незаконному збагаченні на 15,7 млн грн. Смирнов у 2020-2022 роках, фактично у період роботи в Офісі президента, набув активи вартістю 17,1 млн грн, маючи заощадження та офіційний дохід за цей період у розмірі 1,3 млн. Аби приховати наявність цього майна, він оформив його на рідного брата та друга. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід для Смирнова у вигляді особистих зобов’язань і застави у 10 мільйонів гривень. І вже 29 травня заставу було внесено. 

Графіка НАБУ​​​

Звільнили з ОП і Андрія Сибігу, який займався питаннями зовнішньої політики та розвитку стратегічного партнерства. Проте одночасно зі звільненням він отримав посаду першого заступника міністра закордонних справ України. Фактично між Офісом президента та МЗС відбувся кадровий обмін, адже замість Сибіги посаду заступника отримав заступник Микола Точицький. До нового призначення він працював в МЗС як заступник голови. За інформацією ЗМІ, Точицький вчився в Інституті міжнародних відносин в одній групі з Андрієм Єрмаком, тому така кадрова ротація не викликає здивувань.

Крім Точицького, новими обличчями серед заступників стали Ірина Мудра та Олена Ковальська. Мудра у 2022–2024 роках була заступницею міністра юстиції Дениса Малюськи. Після початку повномасштабного вторгнення рф у 2022 році відповідала за санкційну політику, коментувала у ЗМІ теми конфіскації російських активів та виплати репарацій. До цього Ірина Мудра довгий час працювала у банківських установах. 

Досвід роботи у банківській сфері мала і Олена Ковальська. Проте вже у 2021 році вона отримала посаду в Офісі президента, а у 2022–2024 роках була керівницею кабінету керівника Офісу президента України Андрія Єрмака. І хоч призначення відбулося зовсім нещодавно, новин про діяльність нових заступниць опубліковано вже чимало.

Джерело: сайт Офісу президента

Попри усі кадрові зміни, на посадах досі залишаються Олег Татаров і Ростислав Шурма, звільнення яких неодноразово вимагала громадськість.

Нагадаємо, раніше Рух ЧЕСНО проаналізував діяльність Офісу президента. Кількість радниками, уповноважених президента та голови його офісу значно зменшилась у порівнянні з дослідженням у жовтні минулого року. У Єрмака налічувалося вчетверо більше радників, ніж у Зеленського.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне