Поліція викрила спробу продажу унікального артефакту, який незаконно викопали на Хмельниччині

Фото: Національна поліція України

Поліцейські затримали мешканця Кіровоградщини, який виставив на продаж у мережі Інтернет срібний пояс III ст.

За даними слідства, правопорушник відкопав срібний пояс на території Хмельницької області. Згідно з висновками спеціалістів Національного музею України, йдеться про знахідку, що датується серединою ІІІ століття, пов’язану з військовою культурою давніх германців у період, коли вони мігрували через територію сучасної України з Північної Європи до Чорного моря, повідомили у департаменті стратегічних розслідувань Нацполіції

Надалі фігурант виставив археологічну знахідку на Інтернет-форумі, де один із учасників обговорення викупив артефакти. Як наслідок, учасниками цієї транзакції було здійснено незаконне привласнення знайденого скарбу, який має особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність, що передбачає відповідальність за ст. 193 та 198 Кримінального кодексу України.

«Пояс – це статусна річ, яка підкреслювала високе соціальне положення власника. Пояс зроблений з срібла, що трапляється досить рідко. Відомі з так званих болотних жертвоприношень скандинавських народів бронзові прикраси, а тут срібло, що рідко трапляється. Це вишукана річ, яка говорить, що власник був людиною непростою, належав до високого соціального прошарку і мав зв’язки або сам походив з північної Скандинавії. Це цікава сторінка нашої історії», – пояснив історик.

В Офісі генпрокурора додали, що під час обшуків вдома у викритих осіб на території Хмельницької та Кіровоградської областей, окрім поясу готів ІІІ ст., поліцейські вилучили 787 монет, наконечники від стріл, фрагменти стародавніх прикрас на 450 предметів.

Відповідно до чинного законодавства України, предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави.

Археологічні предмети будуть передані для проведення експертизи та підготовки висновків щодо легальності їх походження. Після її проведення знайдені старожитності можуть бути передані на зберігання до музейних фондів.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне