Порушення прав людей з інвалідністю виявили монітори у Виноградівському психоневрологічному інтернаті

Фото: www.ombudsman.gov.ua

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Хмельницькій області Оксана Кізаєва та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Ольга Осередчук відвідали з моніторинговим візитом Виноградівський психоневрологічний інтернат, який знаходиться в Ярмолинецькому районі Хмельницької області.

www.ombudsman.gov.ua

В інтернаті на час візиту проживало 158 людей з психічними розладами, для яких створено задовільні умови для проживання. Тривають ремонтні роботи в житлових кімнатах, майже завершені роботи з облаштування просторого приміщення для відпочинку та психо-емоційного розвантаження, а також нового приміщення лазні з новою сантехнікою.

Підопічні закладу мають сезонний одяг, який знаходиться в задовільному стані. Забезпечені належним харчуванням та питною водою. Моніторингова група відзначила гарне облаштування території інтернату, наявність місць для відпочинку (альтанки, павільйони, лавки для сидіння), а також можливість перебування підопічних в кімнатах протягом дня.

Водночас були виявлені порушення прав осіб з інвалідністю, які не забезпечені у повній мірі необхідними технічними засобами реабілітації, зокрема кріслами колісними, туалетними стільцями, сидіннями та стільцями для купання. Особи з інвалідністю, які на час візиту проживали в окремому одноповерховому корпусі, не мають можливості виїхати на вулицю за допомогою крісел колісних через непристосованість приміщення до їх потреб.

Також виявлено порушення права на охорону здоров`я та медичну допомогу, факти неналежного ведення медичної документації. За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені акти реагування до Хмельницької обласної державної адміністрації.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне