Посвідка замість військового квитка: Зеленський легалізував іноземних добровольців
Президент Володимир Зеленський підписав закон (законопроєкт №11482), який нарешті ставить крапку в юридичній плутанині для іноземців, що захищають Україну. Тепер ті, хто воює в лавах Сил оборони, отримуватимуть повноцінні посвідки на тимчасове проживання, а не просто довідки чи військові квитки, які раніше часто «не бачили» в банках чи ЦНАПах.
Це рішення — не лише про вдячність, а й про банальну зручність та захист прав тих, хто приїхав допомагати нам з усього світу.
Що змінюється для іноземних легіонерів:
Термін дії: Посвідка видається на весь період служби за контрактом плюс ще три місяці після його завершення (щоб людина мала час спокійно оформити документи або виїхати).
Спрощена бюрократія: Військовим-іноземцям більше не потрібно доводити свою легальність за допомогою виключно військового квитка, який не завжди сприймався як посвідчення особи в цивільних установах.
Соціальний пакет: Посвідка відкриває повноцінний доступ до медичного обслуговування, банківських послуг, реабілітації та протезування на рівні з громадянами України.
Перехідний період: Закон набирає чинності через місяць після публікації. У тих, хто вже служить, буде шість місяців, щоб подати документи на отримання посвідки.
Особливо важливо, що закон дозволяє використовувати навіть прострочені закордонні паспорти, якщо військовий не може звернутися до посольства своєї країни для їх оновлення (що часто трапляється з громадянами країн, де за службу в ЗСУ загрожує переслідування).
Це ще один крок до того, щоб Україна стала сучасним хабом для професійних військових, які обирають бій на боці справедливості.

