Прокуратура вимагає визнати недійсними угоди, якими неправомірно збільшено ціну закуплених на третину мільйона гривень паливно-мастильних матеріалів

Фото: www.bartka.com.ua
Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою виявлено порушення вимог законодавства при проведенні публічних закупівель одним із комунальних підприємств міста Кам’янця-Подільського.
 
Встановлено, що у грудні 2018 року тендерним комітетом комунального закладу визначено переможця відкритих торгів, з яким укладено договір про закупівлю за бюджетні кошти близько 15,8 тис літрів паливно-мастильних матеріалів – бензину та дизельного палива.
 
Відповідно до умов правочину загальна вартість товарної продукції склала 340 тис грн.
 
Водночас, після проведення відкритих торгів, всупереч норм Закону України «Про публічні закупівлі» та положень укладеного договору, без будь-яких належних на те підстав, між замовником та постачальником укладено ряд додаткових угод, якими загальні обсяги пального, що планується закупити, зменшено більш як на 2 тис літрів. При цьому, після внесення змін щодо обсягів закупівлі ціна договору лишилась сталою.
 
Таким чином, протиправно збільшено ціну за одиницю товару, що не відповідає вимогам тендерної документації.
 
Разом з тим, згідно інформації Торгово-промислової палати у Хмельницькій області, ринкові ціни на бензин та дизельне паливо з часу проведення закупівлі та до моменту укладення додаткових угод змінились тільки у бік зменшення.
 
Тому, як повідомив перший заступник керівника місцевої прокуратури Юрій Вятровський, з метою захисту інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання зазначених додаткових угод до договору про закупівлю товарів недійсними.
 
Позов прокурора перебуває на розгляді в господарському суді Хмельницької області.
 
Прес-служба прокуратури Хмельницької області
Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне