Прокуратурою викрито незаконну схему отримання у власність землі у м. Нетішин

Жінка отримала 8,5 років ув'язнення за вбивство свого співмешканця
Фото: суд

Шепетівською місцевою прокуратурою викрито незаконну схему безоплатного отримання у власність 7,8 га землі у м. Нетішин.

Так, у квітні 2019 року депутатами Нетішинської міської ради прийнято рішення про безоплатну передачу цієї ділянки для здійснення забудови обслуговуючому кооперативу.

Таке відчуження землі у приватну власність є протиправним, оскільки може відбуватись виключно на конкурентних засадах у формі аукціону.

Водночас чинним законодавством дозволена безоплатна передача земельних ділянок для вказаних цілей житлово-будівельним кооперативам, які організовуються для забезпеченням житлом їх членів.

Для таких об’єднань визначено ряд вимог. З-поміж іншого, це їх реєстрація та затвердження списку членів у кількості не менше п’яти осіб виконавчими комітетами відповідної ради, спроможність здійснювати будівництво житла та перебування учасників на квартирному обліку.

Насправді ж землю вартістю 13 млн грн передано не житлово-будівельному, а обслуговуючому кооперативу, який не відповідає жодній з перелічених умов, створювався для інших цілей, не має статутного капіталу, а його члени не перебувають на обліку осіб, котрі потребують поліпшення житлових умов.

Також встановлено очевидну невідповідність площі спірної ділянки потребам об’єднання з трьох осіб.

Реагуючи на виявлені порушення та діючи на захист інтересів держави, прокуратура у судовому порядку вимагає визнати рішення сесії міської ради незаконним та скасувати його.

Позов перебуває на розгляді у господарському суді Хмельницької області.

Пресслужба Хмельницької обласної прокуратури

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне