Результати лабораторних досліджень води з хмельницького міського пляжу. Чи вже можна купатись

Фото: https://suspilne.media/

Утримуватись від купання на міському пляжі у Хмельницькому й надалі рекомендують в управлінні з питань екології та контролю за благоустроєм міста. Вони отримали результати лабораторних досліджень води з річки у районі міського пляжу, проби для яких відбирались 20 липня. Індекс лактозопозитивної кишкової палички, який за результатами досліджень за 15 липня майже вдвічі перевищував норму, нормалізувався. А показник біохімічного споживання кисню нині у п’ять разів перевищує норму, хімічного споживання кисню – у два з половиною рази.

Про це Суспільному розповів начальник управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Олександр Луков.

«Бактеріологічні аналізи прийшли до норми. У нас був показник 9300, норма 5000, зараз – 4400. ЛКП аналіз – пришли до норми. Показники всіх біоаналізів – в нормі. Але хімічне споживання кисню і біохімічне споживання кисню – вище норми. Тобто, це показує, що є якесь забруднення. Біохімічне споживання кисню, якщо при нормі три, він у нас перевищує і ще виріс. Зараз він близько 16 одиниць. Хімічне споживання кисню при нормі 30, теж виросло до 79. Моя порада, щоб жителі міста утримались від купання», – сказав Олександр Луков.

За його словами, чергові проби води у Південному Бузі в районі міського пляжу відбиратимуть наступного тижня, другого чи третього серпня.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне