Розстріл місцевого Майдану. Розгляд справи знову затягують

90
Фото: .depo.ua/

До служителів Феміди кримінальна справа потрапила цього літа, хоча порушили її ще в 2014 році. Кілька попередніх засідань пройшли безуспішно, повідомляє Depo.ua .

В середу, 30 жовтня, суд у справі розстрілів під хмельницьком управлінням СБУ нарешті розпочався. Справа стосується подій 19 лютого 2014 року, коли вбили Людмилу Шеремет та Дмитра Пагора, а також поранили сімох людей.

Екс-голові СБУ Хмельниччини Віктор Крайтор повідомили про підозру ще в середині грудня 2018 року. Він проходить у справі за трьома статтями обвинувачення – перевищення службових повноважень; вбивство через необережність та спричинення необережного тяжкого тілесного ушкодження. За це йому загрожує позбавлення волі до 10 років. Та він всі звинувачення відкидає.

“На сьогодні це моя чітка позиція, більше нічого не скажу поки, – говорить Крайтор. – Зверніться до сторони обвинувачення, яка мені на даному етапі заборонила давати будь-які коментарі. Дадуть дозвіл – тоді будемо розмовляти. Далі, я думаю, будемо спілкуватися, буде багато цікавого.”

Двоє потерпілих та донька загиблої подали цивільні позови у кримінальному провадженні на загальну суму 1,4 млн грн. Без вимог прийшов до суду четвертий потерпілий. Володимир Гаман каже, що ще тоді був проти силових методів і намагався запобігти агресії, а Крайтор разом з іншими співробітниками просто виконували військовий обов’язок і попередили можливі вибухи снарядів, які зберігалися в управлінні СБУ.

На судовому засіданні розглянули ще і клопотання бійця спецпідрозділу “Альфа” Віталія Тарадая, якого обвинувачують у здійсненні смертельних пострілів із будівлі СБУ. Він просив суд об’єднати його справу зі справою Віктора Крайтора. Суд відмовив.

Прокурор ГПУ планує допитати 246 свідків, захист – 263. Однак, після затвердження судом порядку ведення цієї справи, виявилося, що прокурор не підготувався до першого етапу – дослідження документів. Інші учасники, зокрема представниця потерпілих і захисниця Крайтора, наголосили, що у такий спосіб державне обвинувачення затягує процес.

“Розпочато судовий розгляд, оголошено прокурором обвинувальний акт, визначено обсяг і порядок дослідження доказів. Після чого, за клопотанням прокурора, яке підтримали інші учасники засідання, справу відкладено у зв’язку з відсутністю в прокурора письмових доказів необхідних для дослідження”, – константує суддя Олег Антонюк.

Наступне засідання призначили на 21 грудня. Спочатку суд досліджуватиме письмові докази, відеоматеріали, які є речовими доказами, висновки експертів, потому – допити потерпілих, свідків і обвинуваченого.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне